Оксамитовий сезон у масках: Туреччина посилила карантин
У турфірмах кажуть, це не вплинуло на попит
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/420167/turkey.jpeg)
Через зростання кількості хворих на коронавірус (добовий приріст інфікованих — 1500−1700 осіб) Туреччина суттєво посилила карантинні заходи. На пляжах, у парках, усіх інших громадських місцях — масковий режим. У міських автобусах — лише сидячі місця. Розваги у ресторанах, готелях, нічних клубах після опівночі заборонені. Журналістка «ВЗ» звернулася по коментар до представників турфірм: чи посилення карантинних обмежень вплинуло на попит?
Туристичний агент Емре, який працює на Анталійському узбережжі Туреччини, розповів «ВЗ», що з 9 вересня у країні справді посилили карантин. У парках, садах, пікнікових зонах та в інших громадських місцях потрібно носити маски. Якщо поліція когось зловить без маски — випишуть 1000 лір штрафу (близько 135 доларів). Утім, за словами Емре, на території готелів усе без змін. У масках, рукавичках і захисних щитках має перебувати персонал, а не відпочивальники. Якщо готель має свій пляж, там теж дозволено перебувати без масок.
Власниця туристичної фірми Оксана Гутник додала: у готелях і далі дозволено перебувати без масок, але потрібно дезінфікувати руки й проходити температурний контроль. «Карантинні заходи посилено. Тепер строгіше, ніж раніше, патрулюють містечка, — зауважила пані Оксана. — Але від туристів не вимагають носити маски на пляжі чи у морі. Щоправда, на муніципальних пляжах маски одягати треба».
«Звичайно, карантинні обмеження трохи вплинуть на попит до Туреччини. Але наші українці готові адаптовуватися, підлаштовуватися під різні обставини, і все одно будуть подорожувати, поки сезон, — розповіла „ВЗ“ власниця туристичної агенції Уляна Курпіль. — Для своїх туристів бронюю індивідуальні трансфери від аеропорту. Вартість базової машини — 33−35 євро в один бік (від Антальї до Кемера, Бельдібі, Сіде). Ціна залежить від класу машини».
За словами Уляни Курпіль, у Стамбулі місцеві й туристи повинні ходити у масках. Але на пляжних курортах — ні. «Загалом, усе залежить від рівня готелю, — веде далі власниця турфірми. — Одні готелі більш прискіпливо вимагають від гостей дотримуватися карантинних заходів, інші лояльніші. Більше стримує людей від подорожі не маска, а ПЛР-тест, наприклад, до Єгипту, бо це відбивається на гаманці».
Цікавлюся цінами до Туреччини. У турфірмах кажуть, відколи оголосили про посилення карантину, вартість відпочинку не зросла, навпаки, тур-оператори пропонують «гарячі» тури". Тепер знижки з’явилися не лише з вильотом із Києва, а й зі Львова. Так, тиждень відпочинку у п’ятизірковому готелі Мармариса обійдеться у 430 євро з особи. Можна «зловити» й «четвірку» за 380 євро з особи за тиждень відпочинку. Люксові готелі Туреччини стартують від 1500 євро з особи за тиждень.
У перший тиждень вересня, каже Оксана Гутник, люди вагалися, чи бронювати Єгипет, де вимагають тест на «корону». Відповідно, зросла кількість бронювань до Туреччини. «Згодом туроператори вирішили частково компенсувати туристам ПЛР-тести (компенсують 800 грн з особи), — зауважила пані Оксана. — Хто не хотів здати тест в Україні, має змогу протестуватися в аеропорту Хургади. Тепер попит до Єгипту стабілізувався. Усе більше туристів хочуть полетіти на відпочинок саме туди. Ціни приємні. Є акційні пропозиції: тиждень відпочинку — від ста доларів з особи. Але за таку ціну буде скромненький готель».
«Із 15 вересня для нас буде відкрита Домініканська Республіка. Туди не потрібно здавати тест на коронавірус, країна — у „зеленій“ зоні, — каже пані Оксана. — Після повернення не потрібно ізольовуватися. 11 ночей відпочинку за системою „все включено“ — від 1100 доларів з особи. Це нормальний готель на першій лінії. VIP-готель коштує майже 3000 доларів за двох осіб».