Завдяки заробітчанці італійський пенсіонер закохався в Україну
У чужині літній іноземець залюбки рубає дрова, працює на городі, смакує варениками
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/418744/ital.jpg)
Осінь життя — не причина сидіти на канапі, підпершись подушками, і у нудьзі чекати приходу смерті. У поважному віці можна (і треба!), як і у молодості, відкривати нові світи, бути цікавим та потрібним комусь. Це доводить 86-річний італієць Карміне Терачано. Його дивовижна, як для пенсіонера, непосидючість, значною мірою пов’язана з Україною.
Сеньйор Карміне живе у Неаполі. У молодості працював енергетиком — у горах встановлював опори під електромережі. У 41 рік з ним і його товаришами сталася біда: перевернувся автомобіль, в якому поверталися з роботи. Шестеро пасажирів загинуло. За мертвого у морзі прийняли і його — на тілі Карміне не було живого місця. Але у понівеченому організмі ще теплилося життя. Як згодом розповідав сам Карміне, у трупарні йому раптом стало дуже… холодно. Він наробив крику — прибігли санітари і понесли «мерця» у реанімацію…
Розтрощені кінцівки складали по шматочках. Аби ноги продовжували ходити, кожні 10 років вставлені у кістки залізні прути доводиться замінювати новими. На свій вік Карміне, хоча й з паличкою, ходить дуже добре.
Не один рік колишнього італійського електрика доглядає українська заробітчанка Марія. Карміне якось виявив бажання подивитися на країну, де вона народилася. Незважаючи на далеку дорогу, вибрався із Неаполя на Галичину. Так йому сподобалося побачене в Україні, що тепер щороку навідується сюди.
Карміне очарований красою місцевості, де живе Марія, йому підходить помірний тутешній клімат. Ось і у ці дні жадібно вдихає цілюще повітря, настояне на польових травах. Із задоволенням спілкується із сусідами-українцями — розуміються без слів. Хоч не може обійтися без улюбленої своєї пасти-макаронів, українською їжею не перебирає. Смакує усіма національними стравами, зокрема варениками.
У чужині Карміне не байдикує. Вдома у Марії весь час намагається знайти собі якесь заняття: збирає малину, яблука, косить траву, рубає дрова, копає картоплю. Цибулинка на грядці загубилася — нагинається її підняти.
— Карміне прокидається чи не найшвидше, о шостій ранку, і кличе всіх до праці, — розповідає нам пані Марія. — Часом свариться: чому, мовляв, подвір’я не покошено, чому дрова не поскладано?
За час свого перебування в Україні Карміне Терачано подружився з багатьма людьми. Любить українців, але часом критикує їх. Картає через погані дороги. Не може збагнути, чому «комуна» (місцева влада) нічого не робить, щоб зарослі бур’янами і засмічені придорожні канави були такими ж чистими, як в Італії…