Гриби кучеряві, як баранчики
У ці дні, коли рясні дощі змінюються спекою, спричиняючи «припарки» (тепле, насичене вологою повітря), якнайкраще почуваються гриби. За такої погоди виростають немовби на очах і тим тішать любителів «тихого полювання».
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/415638/baranyachky.jpg)
У бережанки Марії Білик особливий привід для радості: разом з півсотнею боровиків в урочищі «На Курманці», що по дорозі на Мечищів, «вполювала» дві «баранячки». Так називають різновид грибів, що нагадують кучеряву голівку молодої овечки. Або — колобок із десятками маленьких капелюшків. Гурмани кажуть, що «мастеґа» із «баранячок» значно смачніша й ароматніша, ніж підлива з грибів білих. І поживніша. Тому великою удачею вважається знайти цього екзота. Від людей він зазвичай ховається у траві, у кущах. Любить тінь. А от сонця уникає.
— Цього разу ми «баранячки» засушимо, — розповідає кореспондентові «Високого Замку» Остап Білик, чоловік Марії Федорівни, який працює водієм. — Якщо взимку до зупи додати жменьку цієї сушки, неймовірний запах буде розноситися по всій хаті.
За сезон Білики припасають на зиму не менше шести трилітрових слоїків сушених грибів. Вистачає для їхньої сімейки і на свято, і на будень.