Дреди: стиль життя чи чергова модна тенденція?
- 29.03.2020, 15:46
- 8 977
Ідея написати про дреди виникла не випадково, адже я живу з ними вже близько чотирьох місяців.
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/409246/dredy2.jpg)
Традиція носити дреди не нова, проте не так давно вона знову набула популярності, особливо серед молоді. Дреди — це яскраво, стильно і оригінально. Дехто вважає їх вираженням якоїсь субкультури, комусь вони здаються шкідливими, а хтось взагалі вважає це дурною витратою грошей. Отже, у цьому матеріалі я спробую розвіяти міфи про цю нестандартну зачіску і надати правдиву інформацію.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/03/90708401_228403691681525_3996126920403058688_n.jpg)
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/03/91239875_240525053768776_7979910822056951808_n.jpg)
Слово «дреди» пішло від англійського «dreadlocks», що означає «страшні локони». Саме слово набуло поширення на Ямайці в 50-ті роки ХХ століття, коли ця зачіска стала популярною серед представників руху растафарі. Растафаріанці взагалі вважають, що носіння дредлоків є прямим наслідуванням однієї із заповідей назорейства зі Старого Завіту. Взагалі, довге волосся — це ознака сили, воно зберігає магічну енергію. Побутує думка, що дреди нагадують лев’ячу гриву, а в Біблії лев вважається символом божественної сили. Але наразі все простіше: дреди — це можливість експериментувати з волоссям, не відрізаючи його і не фарбуючи різними кольорами, що, безперечно, шкодить волоссю.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/03/91473790_507356803481236_4230993058046410752_n.jpg)
Дреди можна виплітати як із штучних матеріалів — канекалону — так і з власного волосся. Головна різниця полягає в тому, що штучний комплект можна в будь-який момент зняти і волосся залишиться мінімально ушкодженим, а з дредами із власного волосся складніше: потрібно чекати, доки воно відросте хоча б на 5−7 сантиметрів і зістригти їх або поголитися наголо. Якщо ви вирішили заплітати штучні, то необхідно обрати вид дредів. До основних відносять: спіральні дреди, биті гачком, в’язані гачком, синегальські джгути, а також мікс-дреди та дредокоси різних видів. Відповідно від цього залежить і цінова політика. У вартість дредів входить робота майстра над створенням вашого комплекту, витрати на матеріали, вплетення і зняття (після носіння). Ще ви можете додатково обрати собі прикраси для волосся — різні бусинки, спіральки чи стрічки. Отже, усе разом вам обійдеться, залежно від виду дредів, який ви оберете, від 3000 грн.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/03/butenko.jpg)
Знайти майстра, який допоможе вам створити новий імідж, наразі не проблема. Найшвидше шукати через соцмережі, — Facebook та Instagram.
У суспільстві побутує думка, що дреди заплітають лише представники якихось субкультур, але це не так. Я, наприклад, не належу до жодної з субкультур, проте обрала для себе таку зачіску. По-перше, це дуже зручно, — у тебе завжди заплетене волосся і не треба кожного дня переживати за укладку чи миття голови. Тим більше, є такі види дредів, які не можна мити, бо вони стають занадто важкі і можуть пошкодити волосся. У такому випадку раз на тиждень-два необхідно протирати коріння волосся і шкіру голови антисептичним засобом, який можна купити в будь-якій аптеці. Якщо ж все-таки хочете помити голову, то обирайте шампунь без кондиціонерів та бальзамів, — вони лише розпушать волосся і воно матиме неакуратний вигляд.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/03/dredy1.jpg)
Багатьох турбує питання, чи не заводяться в голові воші від такого догляду. Відповідь — ні, якщо дотримуватись описаного вище догляду, і тоді з вашим волоссям все буде в порядку. Єдине, про що варто попередити, що при розплетенні і знятті дредів треба добре вичесати волосся, бо воно зіб’ється в основі через потрапляння пилу. При цьому не лякайтесь, що випаде досить багато вашого волосся, - це волосинки, що випадають природним шляхом час від часу, але оскільки ви певний час не розчісувалися, вони залишалися на голові.
Ще один міф про дреди, що їх не можна заплести на коротке і негусте волосся. Насправді, мінімальна довжина має бути не менше 7−10 см, а густина волосся взагалі не має значення. Дреди не є занадто важкі і не пошкоджують навіть тоненькі волоски.
Вирішивши заплести дреди, пам’ятайте, що їх краще носити не довше двох місяців, потім необхідно зняти і переплести наново.
Гарна зачіска — це не завжди локони чи дороговартісна укладка. Із давніх-давен дівчата знають, що волосся — це прикраса, і багато хто хоче мати довгі коси, але не кожному це під силу. Дреди у такому випадку — саме те, що вам потрібно .І це, до речі, стосується не лише прекрасної половини нашого суспільства, — для хлопців дреди актуальні, як ніколи. Створіть зачіску, яка відображатиме ваш настрій, стан душі і не бійтесь експериментувати з кольорами. Це допоможе подивитися на себе з іншого боку і сприйняти себе по-новому!
Анжела Бутенко
Фото з приватної колекції авторки і відкритих джерел