Чим небезпечна ангіна?
Ангіна (гострий тонзиліт) може розвинутися як окреме захворювання або бути ускладненням іншої хвороби, наприклад, ГРВІ. А якщо не почати її вчасно лікувати, то вона може спричинити негативні наслідки
Найголовніша ознака того, що ви захворіли на ангіну, — поява болю у горлі. Основним винуватцем цього захворювання є стрептококи або стафілококи, рідше — інші мікроорганізми, віруси і гриби. Стрептококи здебільшого і спричиняють гострий тонзиліт. Біль у горлі супроводжується підвищенням температури тіла і, можливо, болями у вусі.
До ангіни треба ставитися дуже серйозно, оскільки захворювання може давати ускладнення на серце і суглоби, до того ж можуть уражатися нирки. Якщо під час деяких захворювань глотки можна обійтися полосканням горла, то в разі ангіни лікування без антибіотиків не минає.
Насамперед за появи болю в горлі потрібно звернутися до лікаря. Він візьме мазки з горла для визначення виду бактерій, а також для виявлення чутливості до різних антибіотиків. Крім того, здати загальний аналіз крові, сечі та навіть можливе проведення електрокардіограми для контролю лікування і відстеження ускладнень, що раптово виникли.
Ангіна — інфекційне захворювання. Тобто пацієнт може заразити оточення. Тому якщо лікування минає удома, то необхідно користуватися індивідуальними столовими приборами, намагатися менше контактувати з людьми. За важкого перебігу гострого тонзиліту може знадобитися навіть лікування у стаціонарі.
Якщо неправильно підходити до лікування ангіни або ж часто на неї хворіти, то в людини може виникнути хронічний тонзиліт. У такому стані піднебінні мигдалини збільшуються, стають більш пухкими, деформованими. Їхня захисна функція — участь у формуванні імунітету — порушується, і вони стають постійним осередком інфекції. У мигдаликах навіть поза загостренням хвороби починають накопичуватися гній, слиз і харчові залишки, формуються гнійні корки, які дають неприємний запах з рота. У цьому випадку створюється найбільша ймовірність ускладнень для внутрішніх органів. Хронічний процес у піднебінних мигдаликах постійно підточує імунітет, послаблюючи організм і роблячи його сприйнятливим до інфекцій.
Пацієнт, який страждає від хронічного тонзиліту, дуже вразливий. Варто йому трохи переохолодитися, випити холодної води, з'їсти морозива, і біль у горлі одразу дає про себе знати. Потрібно звернутися до лікаря. Він проведе всі необхідні аналізи, поставить діагноз і пропише лікування.