Кориця-помічниця
Вживання кориці пов’язане з багатьма корисними ефектами. Вона багата на антиоксиданти, які захищають від вільних радикалів і, отже, від ушкодження клітин окислювальним стресом. З розвитком такого оксилення в організмі асоціюються багато хвороб, включаючи атеросклероз, діабет, серцево-судині захворювання, рак, хвороби Альцгеймера та Паркінсона
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/522143/korytsia.jpg)
Вживання кориці може значно підвищити рівень антиоксидантів.
Корисна для серця. 1,5 г, або 3−4 ч. ложки кориці на день можуть знизити рівень тригліцеридів, загального холестерину, холестерину ЛПНЩ і цукру в крові у людей із порушеннями обміну речовин. Таким чином зменшується ризик серцевих захворювань, знижується рівень цукру у крові.
Будь-хто, у кого розвивається резистентність до інсуліну, ризикує захворіти на діабет 2 типу. Кориця допомагає знизити таку резистентність, а також сприяє кращому регулюванню рівня цукру у крові. Захищає мозок.
Кориця інгібує накопичення тау-білків у головному мозку, а також перешкоджає накопиченню пептидів бета-амілоїду, що ведуть до розвитку хвороби Альцгеймера.
Обережніше з дозуванням! Слід бути обережним з дозуванням спеції, бо вона містить кумарин, який у великих дозах може пошкодити печінку.
Валентина Миколів.