Осінь — стрес для організму
Осінь — це справжній стрес для організму і серйозна перевірка на витривалість
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/472914/zastuda.jpg)
Відзначається ріст захворювань, які обумовлені різкою зміною погоди, температурними перепадами і сезонною перебудовою організму. Існує список так званих осінніх захворювань, які вступають у фазу загострення саме восени. До цього списку входять такі хвороби.
Хвороби ЛОР-органів і застуда
Фарингіт, тонзиліт, трахеїт, ларингіт, синусит, ангіна, бронхіт і ГРЗ — це далеко не повний перелік осінніх хвороб ЛОР-органів, які виникають, як правило, через сезонне зниження захисних сил організму, коли імунітет просто не в змозі впоратися з бактеріальною і вірусної атакою.
Щоб уникнути захворювань ЛОР-органів в осінній період, слід проводити підготовчу роботу заздалегідь: загартовуватися, приймати препарати для поліпшення імунітету, регулярно займатися спортом, застосовувати рецепти народної медицини (цибуля, часник і так далі).
Грип
Грип — це дуже небезпечне вірусне захворювання, яке може нашкодити здоров’ю різними ускладненнями. Саме восени починаються перші спалахи захворювань на грип, тому слід за перших холодів вживати профілактичних заходів.
Слід зміцнювати імунітет, уникати скупчення великої кількості людей, користуватися оксоліновою маззю (змащувати в носі), більше вживати натуральні фітонциди — цибулю і часник.
Цистит
Загострення циститу восени — актуальна проблема для багатьох, яка виникає через переохолодження і різке зростання патологічної флори в організмі.
Слід починати одягатися відповідно до погоди. Краще трохи підстрахуватися і одягнутися тепліше, ніж потім тижнями лікувати запалення слизової сечового міхура. Крім цього, важливо своєчасно лікувати інфекційні захворювання, які також можуть провокувати розвиток циститу.
Кардіологічні захворювання
Хвороби серця восени обумовлені температурними перепадами і стрибками атмосферного тиску. В осінній період часто виникають напади стенокардії, загострюється ішемічна хвороба серця, можливі гіпертонічні кризи.
Люди, що страждають від хвороб серця, повинні обов’язково щодня гуляти на свіжому повітрі, дотримуватися розпорядку дня, правильно харчуватися і приймати препарати, які підтримують роботу серця і судин.
Сезонна алергія
Осіння алергія вважається однією з найважчих, оскільки у цей період квітнуть такі рослини, як амброзія, активно розвивається цвіль у ванних кімнатах і пилові кліщі, які є дуже сильними алергенами і можуть викликати розрідження слизових, почервоніння очей, нежить, напади астми, алергічні висипання на шкірі тощо.
Щоб зменшити прояв алергії, рекомендовано якомога частіше робити вдома вологе прибирання, утриматися від відвідування місць, де ростуть квітучі рослини, користуватися очисниками повітря, проконсультуватися з лікарем і почати прийом протиалергійних препаратів.
Загострення виразкової хвороби
Основні причини загострення виразкової хвороби — це зміна розкладу дня, неправильне харчування, гормональні порушення, брак вітамінів, загальний депресивний стан.
Щоб запобігти розвитку виразкової хвороби, слід дотримуватися спеціальної дієти, приймати ферменти, пити мінеральну воду.