Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Треба правильно налаштувати режим сну

Без здорового сну людина менш продуктивна

Якщо у вас був період безсоння чи ви засиджувались допізна через роботу чи навчання, то ось кілька порад, які допоможуть нормалізувати режим сну.

1. Не переїдати на ніч.

Якщо ви поїсте важкої чи жирної їжі прямо перед сном, то ваш організм активізується задля переварю­вання страви і буде зовсім не налаштованим до сну. Старайтесь їсти легку їжу за 3 години перед відбоєм — це збереже і режим сну, і фігуру.

2. Фізична активність.

Будь-яка: попри­бирати вдома, вийти на пробіжку чи просто на прогулянку, зробити зарядку — це витра­тить трохи вашої енергії і дасть змогу швид­ше заснути.

3. Утриматись від емоційного наванта­ження.

Якщо ви полюбляєте дивитись філь­ми чи серіали перед сном, то оберіть якусь комедію. Фільми жахів, трилери, детективи вас так захоплять, що буде зовсім не до сну.

4. Планувати наступний день краще за декілька годин до сну.

Розписати все і вирі­шити невирішені питання. Інакше так і проле­жите до світанку з роздумами про завдання, плани тощо.

5. Утриматись від алкоголю.

Краще випити трав’яний чай з медом. Алкоголь же змусить проспати довше і, як наслідок, на­ступного дня режим буде знову збитим.

6. Вибрати конкретний час для сну.

На­приклад, від 23.00 до 7.00. І старатись кожно­го дня дотримуватись цього графіка. Через певний час це вже просто увійде у звичку, і ви будете прокидатись без будильника, а за­синати вчасно.

7. Дехто радить класти гілочки суше­ної лаванди під подушку.

Її аромат сприяє кращому засинанню та міцному сну.

8. Під час сну бажано вилучити всі джерела світла: не вмикати настільну лам­пу, закривати штори, якщо з вікна світять ву­личні ліхтарі тощо.

9. Не відкладати будильник.

Якщо ви будете переводити будильник по декілька разів “ще на декілька хвилинок”, то проспите довше, але толку від такого сну буде мало. Вставати потрібно звикнути одразу, як про­кинувся. Йти вмиватись холодною водою і пити чай чи каву.

10. Пережити переломний момент.

Так, перші декілька днів підуть на довгі спро­би заснути раніше і важкі прокидання, але потім здоровий сон просто увійде у звичку.

Читайте також: Сновиди виглядають на 10 років старшими від своїх однолітків

Схожі новини