Як зупинити випадіння волосся після ковіду?
Інтенсивність випадіння волосся залежить від тяжкості перенесеного захворювання
Випадіння волосся — не найважче ускладнення після ковіду. Але для жінок цей аргумент є маловтішним. Як тільки шевелюра починає стоншуватися, виникають паніка, стрес і навіть депресія.
Що провокує випадіння волосся після Covid-19
Новий для науки вірус Covid-19 може спричинити в організмі процеси, що потребують вивчення. У більшості пацієнтів, які перенесли коронавірусну інфекцію, випадіння волосся відбувається за класичним сценарієм, «автором» якого є дифузна телогенова алопеція. За цього захворювання зазвичай випадає більш ніж 150 волосин на добу, що є у фазі телогена, простіше кажучи, у фазі випадіння. Але це відбувається не відразу, а лише через два-три місяці після проблеми, що спровокувала випадіння волосся.
Фахівці розрізняють гостру телогенову алопецію, яка триває не менш ніж шість місяців, а через пів року спонтанно або на тлі терапії минає. І ще є хронічна форма, вона може тривати понад пів року.
Інтенсивність випадіння волосся залежить від тяжкості перенесеного захворювання. Чим важче людина хворіла, чим вища в неї була температура тіла і чим довше вона трималася, тим гострішою є проблема з волоссям. Буває, що волосся не просто випадає, а лізе пучками. До речі, важкий грип теж може прорідити шевелюру, спричинивши дифузну телогенову алопецію.
Проблема випадіння волосся залежить і від того, які ліки довелося приймати під час коронавірусної інфекції і як довго тривало лікування. Ці чинники підвищують рівень стресу в організмі, а стрес призводить до порушення синтезу білка. Дефіцит білка неминуче впливає на стан шкіри голови та структуру волосся. За нестачі амінокислот волосся стає сухим, тонким і ламким.
Як відновити ріст волосся?
Якщо вчасно звернутися до трихолога, волосся можна відновити. Але лікування затягується на кілька місяців. Після перенесеного Covid-19 зупинити процес випадіння волосся одночасно нереально, навіть на тлі ефективного лікування волосся не перестане випадати відразу. Але в кінцевому підсумку правильне лікування дозволить відновити не лише кількість волосся, а й його якість.
Лікування дифузної телогенової алопеції займає щонайменше три місяці. Лікар може призначити стимулювальні лосьйони, ін’єкційні методи, такі як мезо- та плазмотерапія, або проведе корекцію дефіцитних станів за погодженням з терапевтом.
Народні засоби малоефективні, застосування олій та різних масок за бабусиним рецептом може спричинити себорейний дерматит. Це стосується і розрекламованих в Інтернеті масок чи бальзамів. Шкоди від них немає, але й користі небагато.
Що можна зробити самостійно
Збалансувати меню за білками та вітамінами. Адже волосся майже на 80% складається з білка кератину. Важливо включати до раціону желатин (желе, киселі, холодець), нежирне м’ясо (яловичину, курчат), рибу, свіжі овочі, зелень, паростки злаків, обліпиху та бобові. У цих продуктах є ключові корисні речовини для здорового росту волосся: білки, вітаміни групи В, вітамін D та омега-3 жирні кислоти. Корисними можуть бути аптечні пивні дріжджі. Це джерело білків і всієї групи вітамінів групи В. Також стане у пригоді старий добрий риб’ячий жир, джерело вітаміну D та омега-3.
Читайте також: Випиваєте більш ніж одне горнятко кави на день? Чи впораються з цим ваші нирки?