Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

Смерть ще й насильницька ніколи не буває красивою

Якщо чесно, я цілий день ходжу з таким неприємним осадом на серці. Фото з-під завалів будинку в Києві з обличчям жінки, яка загинула. Я розумію, що потрібно показувати світові, жахи які несе немита. Але

Ви ж всі живі люди, ви заблюрити фото могли ж? Чи релігія не дозволяє?

11- й рік війни, вже потрібно було не те що вивчити правила соціальних мереж, а й зазубрити їх.

  1. Ніколи не пиши про загибель будь-кого в мережі, поки сімʼї не сказали про страшне горе.
  2. Ніколи не пиши про загибель безвісти зниклої людини, навіть якщо особисто бачив факт загибелі (до речі, така б людина ніколи б не написала про це) допоки родичі плекають надію і очікують на тіло чи звістки що в полоні, допоки немає підтвердження ДНК.
  3. Ніколи не пиши про ті жахи, які бачив, чув, був задіяний в моменті трагедії, допоки родичі чекають звістки хто загинув, хто ні.

Певно треба вивести ще одне правило для всіх.

Не тягайте фото незнайомої вам людини, яка загинула вночі, коли спала. Бо ніч, ліжко, і хто в чому спить, чи не спить - це приватне життя людини. Майте повагу до людини, її родини, її друзів її колег по роботі, бо вони можуть її памʼятати зовсім іншою. А не такою, як на фото після загибелі. Смерть ще й насильницька ніколи не буває красивою.

Ви тягаєте це фото. Ви цю жінку запитали проти вона чи ні, того, щоб весь світ запамʼятав її саме такою. А не вродливою, усміхненої, з зачіскою та макіяжем, в діловому костюмі чи джинсах у колі своїх близьких.

Їй Богу. Сьогодні я замислилась. Така доля будь-кого з нас може спіткати ось прямо в цю ніч. І питання до вас, а хотіли б ви, щоб ваше фото у труселях сімейних, чи парашутах, чи з маскою на обличчі чи в бігудях, чи голої, чи в кирзикових чоботях, ну ось подобається вам так спати. Чи з подругою чи другом (якщо у вас не гетеросексуальна орієнтація), чи з дитиною, чи з своїм чоловіком, чи з чужим. Чи в майці в дірках, чи в шкарпетках з вовни кози в 30-ти градусну спеку, чи в костюми зайчика Плейбоя з понівеченим обличчям хтось потім тягав по всіх соцмережах?

Наша Конституція захищає право приватного життя. То чому ви плюєте на нього після смерті людини? Хто вам дав таке право? З моменту смерті людини її права не закінчуються. І їх так само захищає Конституція України.

Ми все-таки демократична країна, та воюємо за демократичні цінності.

Не поводьтесь як варвари. Поважайте чужу смерть у тому числі.

P.S. пишуть що вона жива. Дякую Богові. Але тим паче. Запитати не пробували?

Джерело