Ківі – джерело сили і молодості
Корисні властивості ківі
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/446091/kivi.jpg)
Смачний і корисний тропічний фрукт ківі вже давно перестав бути для нас екзотикою. Ківі росте у США, Франції, Італії, Іспанії, Ізраїлі, Чилі, Австралії, Південній Африці та Росії.
Якщо ж описувати смак ківі, то кожен відчуває в ньому щось своє. Це може бути аромат аґрусу, яблука, ананаса, банана, дині та навіть суниці.
Чим же корисний ківі і чому необхідно включати його в щоденний раціон харчування?
Хімічний склад
Більшу частину ківі становить вода. Крім того, він містить білки, жири, вуглеводи, а також харчові волокна, нікотинову кислоту, моно- і дисахариди.
Ківі містить велику кількість вітамінів. Але його відмінність від інших фруктів полягає у тому, що більшість їх не руйнується у процесі обробки. Це обумовлено певною кислотністю м’якоті плоду, яка і сприяє збереженню корисних елементів.
Ківі багатий на вітамін С (92 мг на 100 грамів продукту), його в ньому на порядок більше, ніж у цитрусових чи болгарському перці.
Ківі належить до тієї нечисленної категорії продуктів, що містять вітамін В9 (фолієва кислота) і В6 (піридоксин). За вмістом фолієвої кислоти ківі поступається лише броколі — найбагатшому рослинному джерелу цього вітаміну.
Що стосується вітаміну В6, якого особливо потребують вагітні жінки, матері, що годують, діти і люди похилого віку, то його кількість в одному ківі дорівнює 4% добової норми. Цей вітамін допомагає засвоєнню і перетравленню їжі, насичуючи організм ферментами.
Плоди ківі містять нікотинову кислоту, рибофлавін, пантотенову кислоту. Не зайвим буде зазначити, що в плодах ківі вітаміни А, С і Е містяться в «хорошій» пропорції, забезпечуючи цьому фрукту антиоксидантні властивості.
Користь ківі у тому, що він є джерелом сили і молодості. Вітаміни, А і Е для організму людини — запорука здоров’я та довголіття. А фолієва кислота стимулює оновлення кровоносних клітин.
Крім вітамінів, до складу ківі входять мікроелементи, як-от залізо, цинк, йод, марганець, і макроелементи у максимальній кількості, представлені калієм, кальцієм і фосфором.
Також у ківі виявлено такий фермент, як актинідин. Він розщеплює білки, нормалізує рівень згортання крові, знижує ризик виникнення атеросклерозу й тромбозу в судинах і стимулює травну систему людини.
Насіння ківі багате на лінолеву олію з омега-3 жирними кислотами. Це не тільки антиоксидант і чудове джерело вітаміну Е, а й засіб, який ефективно знижує рівень холестерину у крові, що, своєю чергою, зменшує ризик серцевих захворювань.
Корисні і лікувальні властивості
Корисні властивості ківі визначає його вітамінний склад. Завдяки значній кількості вітаміну С цей фрукт — хороший засіб для профілактики простудних захворювань, запобігання розвитку інфекцій, зміцнення імунної системи.
Регулярне вживання ківі сприяє виведенню холестерину, абсорбує залізо і нейтралізує негативну дію нітратів. Також знижує ризик виникнення серцево-судинних і онкологічних захворювань, покращує травлення і впливає на процес обміну речовин, зокрема нормалізує білковий обмін в організмі людини.
Ківі допомагає позбутися відчуття важкості в животі, знижує ймовірність появи печії і відрижки.
Крім того, мікроелементи, що містяться у ківі, запобігають розвитку гіпертонії, серцевої недостатності, зміцнюють стінки судин і капілярів, знижуючи ризик виникнення атеросклерозу та тромбозу.
Фахівці рекомендують включати у щоденний раціон харчування кілька плодів ківі, щоб позбутися стресів, затяжних депресій і для регулювання стійкості нервової системи у випадку надмірних перевантажень. Ківі навіть радять вживати як натуральний стимулятор і відновлювач енергії після фізичних навантажень.
Здатність ківі виводити солі з організму також можна віднести до його корисних властивостей, оскільки це перешкоджає осіданню і формуванню каменів у нирках.
Ківі — це дієтичний продукт, його можна сміливо вживати людям, схильним до повноти. По-перше, він сприяє спалюванню жирів, а по-друге, містить багато корисної клітковини.
Ківі в косметології
Ківі — ефективний косметичний засіб. Не поспішайте викидати шкірку очищеного ківі, зробіть з неї маску для обличчя або просто протріть обличчя, шию і зону декольте її внутрішньою частиною. Доведено, що сік ківі тонізує, підтягує та омолоджує шкіру.
Ви можете змішати подрібнений ківі з нежирним йогуртом (для нормальної шкіри), медом (для прив’ялої шкіри) або сиром (для шкіри, яка потребує додаткового зволоження) і нанести отриману суміш на обличчя на деякий час. Змивши, обов’язково змастіть шкіру легким зволожувальним кремом.
Протипоказання
Насамперед варто нагадати про сильну алергічну реакцію на цей екзотичний фрукт, яка супроводжується астматичною задишкою, дерматозом глотки, набряком язика.
Ківі протипоказаний хворим на гастрит з підвищеною кислотністю шлункового соку, хворим з виразкою шлунка.
Оскільки ківі містить багато води і навантажує систему виділення, його не варто вживати хворим на нирки. Протипоказаний ківі при харчовому отруєнні, адже він має проносний ефект.
Читайте також: Бузина очистить організм, допоможе позбутися недуг