Податок на нерухомість можна зменшити
Кінець року — час платити податок на нерухомість за минулий, 2021 рік

До редакції «ВЗ» звернулася літня львів'янка пані Галина, яка отримала податкове повідомлення-рішення від ГУ Державної податкової служби у Львівській області - про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (квартиру).
За квартиру площею 77 кв. метрів жінка має заплатити 510 гривень. Така сама платіжка на 510 гривень прийшла також її мамі, з якою вони живуть в одній квартирі, й обидві є її власницями. «Виходить, ми маємо двічі платити за ту саму площу?» — збентежена пані Галина.
«Оскільки ви отримали два однакові рішення за один і той самий об'єкт нерухомості, то ця квартира — це ваша спільна сумісна власність, — пояснив «ВЗ» начальник управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Львівській області Володимир Коваль. — Спільна сумісна власність означає, що частка (тобто відсоток) цієї нерухомості нікому з її власників не визначена. У такому випадку люди, які живуть у цій квартирі, повинні визначити когось одного, хто платитиме цей податок, і звернутися до Податкової служби за місцем своєї податкової адреси з заявою. У ній треба вказати, що квартира за такою адресою є у спільній сумісній власності двох (у цьому випадку) осіб, але платником ми визначаємо когось одного. Тоді Податкова служба одне податкове рішення анулює, а на інше рішення робить перерахунок, звіряє і надсилає цій особі-платнику. Тоді до сплати у вас залишиться одна сума, а не дві.
Згідно із Податковим кодексом, якщо особа отримала податкове рішення і не згідна із ним, то має право звернутися до Податкової служби — для того, щоб їй зробили звірку й перерахунок. У податковому повідомленні-рішенні вказано: «У разі незгоди з сумою податкового зобов’язання, визначеного у цьому повідомленні-рішенні, зазначене повідомлення може бути оскаржено в адміністративному порядку з дотриманням вимог статті 56 Податкового кодексу України протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення, або у судовому порядку». Щодо майнових податків треба звертатися не до вищої інстанції (Державної податкової служби України), а до тієї інспекції, яка надіслала вам податкове зобов’язання-рішення, тобто у цьому випадку — до ГУ ДПС у Львівській області (вул. Стрийська, 35)".