Приправи для імунітету
Кориця — від інфекції, кардамон — від температури
У холодну пору року імунітет слабшає, ризик сезонних захворювань підвищується. Багато хто починає пити вітаміни. Є інший, природніший спосіб підвищити імунітет. Чимало приправ, які зазвичай є в кухонних шафках, можуть захистити організм від вірусів та інфекцій.
Варто щодня присмачувати приправами страви у своєму раціоні. Вони допомагають відновити мікрофлору, мають бактерицидні, протигрибкові та антипаразитарні властивості, протизапальну та тонізуючу дію, пригнічують патогенну мікрофлору. Такі потужні властивості приправ підвищують працездатність організму та покращують його тонус.
Кориця — потужна зброя проти сезонних застуд, зміцнює імунітет та допомагає впоратися з інфекцією. До складу кориці входить велика кількість поліфенолів, які діють як антиоксиданти. Якщо у вас з’явилися перші ознаки сезонної застуди, то саме час додавати корицю до страв та напоїв.
Якщо відчули, що почали захворювати, то приготуйте собі чай з імбиром, медом та корицею. Бо саме кориця збільшує корисні властивості меду. Тому якнайчастіше додавайте цей дует у страви та напої у холодну пору року.
Імбир не лише підвищує імунітет, а й чудово справляється з лікуванням кашлю, застуди та закладеності носа. Тому його додають у всі напої, що зігрівають. Щоб імбир завжди був під рукою, можна висушити корінь та подрібнити його за допомогою тертки. Імбир можна додавати також до печива, пряників та будь-якої іншої випічки.
Він покращує процеси травлення, запобігає накопиченню токсинів в організмі, його застосовують у галузі дієтології, він знижує високий рівень цукру у крові, допомагає у випадку захитування у транспорті.
Молоко з імбиром — найкращий засіб за перших ознак застуди. На склянку молока знадобиться чайна ложка подрібненого імбиру. До речі, тим, хто бореться із безсонням, цей напій допоможе заснути легше та швидше.
Кардамон — натуральний антисептик та незамінна приправа під час застуди. Допомагає боротися з високою температурою та сприяє зміцненню імунітету. Кардамон містить антиоксиданти, кальцій, залізо і фосфор, які мають позитивний вплив на організм людини. Та зловживати ним не варто. Додавайте трохи кардамону у випічку, соуси, чай чи каву. Він посилює смак прісних продуктів. А якщо змішати кардамон із чаєм чи кавою, то стимулювальна дія кофеїну буде нейтралізована. Кардамон також допомагає перетравлювати їжу та позбутися здуття живота.
Куркума має антибактеріальні та протизапальні властивості завдяки куркуміну, який є у ній. Тому її прийнято додавати до страв у зимовий період. Найефективніше куркума поєднується з чорним перцем. Ці приправи збільшують корисні властивості одна одної та ефективно борються із різними інфекціями.
Куркуму найкраще додавати в усі страви, де є курка, — салати, супи, поєднувати з овочами — картоплею, гарбузом чи кабачками, додавати у випічку для посилення аромату і смаку тіста, а також до плову, рису та бобових культур. Не переборщуйте з її використанням. Приправа може гірчити у страві та змінити її колір.
Гвоздика у багатьох асоціюється з одним із найпопулярніших напоїв холодної пори року — гарячим глінтвейном. Гвоздика ідеально справляється з бактеріями та сприяє підвищенню імунітету. А ще саме ця спеція є найпотужнішим антисептиком завдяки евгенолу, що є в ній. Сушені суцвіття гвоздики використовують як анестетик від зубного болю; спеція здатна знімати кишковий спазм і полегшити біль у горлі.
Карі по-індійськи
350 г філе курки, 1 ріпчаста цибулина, 0,5 ч. ложки кореня імбиру, 2 зубчики часнику, 1 ст. ложка томатної пасти, 1 ст. ложка олії для смаження, 0,5 ч. ложки солі, 2 дрібки кардамону, 3 дрібки кориці, 0,5 ч. ложки приправи карі, 0,5 ч. ложки куркуми, чорний перець — на кінчику ножа, 5 гвоздик.
Цибулю дрібно нарізати і обсмажити у розігрітій олії на малому вогні до карамельного відтінку. Вичавити часник та корінь імбиру через часникодавку (або натерти на тертці) і додати до цибулі. Відразу ж додати томатну пасту та 100 мл води, перемішати і тушкувати 10 хв.
Куряче філе нарізати шматочками або соломкою, перекласти у пательню, посолити і тушкувати 30 хв у соусі. За 10 хв до закінчення додати спеції: карі, куркуму (або шафран), мелену корицю, кардамон, гвоздику, чорний перець для гостроти. Перемішати та довести до готовності.
Сирне печиво з какао та корицею
200 г кисломолочного сиру, 200 г вершкового масла, 1 яйце, 250−300 г борошна, цукор, мелена кориця, какао — до смаку.
Вершкове масло розтопити до рідкого стану у мікрохвильовій печі. Додати сир і ретельно перемішати, додати яйце. Просіяти у масу борошно і замісити тісто. Воно має бути м’яким, пластичним і не липнути до рук.
Тісто розділити на дві рівні частини. Кожну з них розкачати на прямокутний пласт і посипати цукром. На одну частину просіяти какао, а на іншу — мелену корицю.
Скрутити рулети.
Готові рулети покласти на 20 хв у холодильник, а потім нарізати на шматочки завтовшки 5−7 мм. Деко вистелити пергаментом (або силіконовим килимком), злегка змастити олією і викласти печиво.
Випікати у завчасно розігрітій до 180°С духовці близько 35 хв до красивого золотистого відтінку.