Ароматний фрукт із жіночою фігурою
Груша допоможе травленню, серцю і судинам
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/497357/hrusha.jpg)
Жіночна форма груші - результат цілих століть селекції. Груші-дички, від яких походять перші культурні сорти, були круглими як яблука. Але, намагаючись підвищити врожайність окультурених дерев, селекціонери виявили у груші дивовижну здатність: щоб розмістити на гілці більше плодів і «відкрити» їх сонячним променям, груша змінила форму, ставши стрункішою зверху і залишаючись огрядною знизу.
Саме зараз груші на піку зрілості, соковитості, смаку, аромату та користі.
За невисокої калорійності (50 ккал/100 г) лише одна груша містить до 20% денної норми клітковини. Ці харчові волокна необхідні для стабільної роботи травної системи й є їжею для корисних бактерій. За солодкістю груша не поступається яблуку, у ній теж багато фруктових цукрів, але, крім того, є й сорбіт — природний цукрозамінник, тому для людей, які прагнуть знизити споживання цукру, груші кращі ніж яблука. Не варто очищати груші від шкірки, адже так ви позбавите себе флавоноїдів, корисних для серця та судин. Ці рослинні пігменти знижують ламкість капілярів, мають антисептичні властивості й активізують роботу травних ферментів. Багаті груші й на арбутин — речовину, здатну боротися з інфекціями та запаленнями, натуральний імуно- стимулятор. Крім того, груша — гіпоалергенна.
Стиглість груші складно визначити на вигляд: забарвлення залежить від сорту, отож стиглими можуть бути і зелені, і червоно-жовті, і коричневі фрукти. Судити про стиглість можна за м’якістю: груша дозріває від серцевини до шкірки, тому раніше за всіх стає м’якою шийка груші поблизу черешка. Злегка натисніть на це місце — якщо м’якоть піддасться, груша і всередині буде солодкою й соковитою. Запах теж чудовий індикатор стиглості: стигла груша випромінює тонкий апетитний аромат.
Пакет із незрілими грушами можна залишити на підвіконні, сонячні ванни підуть їм лише на користь.
Грушу можна фарширувати шоколадом, горіхами, сирною масою із родзинками та несолодкими начинками — гострим сиром із пліснявою чи копченим м’ясом. З них готують варення на червоному вині за старовинним молдовським рецептом. У компот з груш можна додати малину, смородину або ожину — для багатшого смаку та насиченого кольору. Груші є й чудовим гарніром до м’яса — яловичини, баранини чи свинини.
Рулет зі свинини з грушами та сиром
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/09/%D1%80%D1%83%D0%BB%D0%B5%D1%82.jpg)
800 г свинячої вирізки, 2 великі груші, 150 г несолоного адигейського сиру, 1 цибулина, пучок кропу, 2 гілочки базиліку, 2 ст. ложки олії, сіль і перець — до смаку.
М’ясо вимити, промокнути. Зробити у центрі шматка надріз, не доходячи до кінця приблизно 1 см. Надрізати шматок вправо і вліво, так само не доходячи до кінця 1 см. Розкрити шматок м’яса як книгу. Надсікти потовщені місця.
Накрити м’ясо харчовою плівкою та відбити на тонкий пласт.
Груші вимити, розрізати на 4 частини та вирізати серцевину. М’якуш нарізати соломкою. Сир натерти на тертці. Зелень вимити, подрібнити. Цибулю очистити і дрібно нарізати. Перемішати груші, сир, цибулю та зелень.
Викласти начинку рівним шаром на м’ясо, залишаючи незаповненими близько 1,5 см з країв. Згорнути рулетом.
Розігріти духовку до 200°С. Рулет перев’язати у кількох місцях мотузкою. Змішати олію з сіллю і перцем. Змастити рулет з усіх боків, загорнути у фольгу. Запікати в духовці 1 год 30 хв. За 20 хв до закінчення розрізати фольгу, щоб рулет підрум'янився.
Бісквіт із грушами
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/09/%D0%B1%D1%96%D1%81%D0%BA%D0%B2%D1%96%D1%82.jpg)
1 склянка борошна + для підсипання, 0,5 ч. ложки розпушувача, 3 яйця, дрібка солі, 2 великі груші, 1 ст. ложка вершкового масла, ¾ склянки цукру.
Для тіста яйця збити із цукром на густу піну. Борошно просіяти із сіллю та розпушувачем, змішати з яєчною масою.
Одну грушу очистити від шкірки, зберігши «хвостик». Другу очистити від шкірки, розрізати вздовж навпіл і вирізати серцевину. Кожну половину розрізати на 3 часточки. Жаростійку форму діам. 24 см змастити олією і присипати борошном. Влити тісто, в середину встановити цілу грушу, часточки розкласти довкола. Випікати за температури 180°С 20−25 хв.
Груші, запечені із сиром
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/09/%D0%B3%D1%80%D1%83%D1%88%D0%B0%20%D0%B7%20%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BC.jpg)
4 тверді стиглі груші, 100 г сиру, 4 мигдальні печива, 4 ст. ложки меду + для подачі, сік ½ лимона, 0,5 ч. ложки меленої кориці, свіжі ягоди — для прикрашання, краще малина.
Груші розрізати навпіл. Вий- няти ложкою серцевину. З протилежного боку зрізати трохи м’якоті, щоб груша була стійкою. Скропити груші лимонним соком. Обсмажити із 20 г вершкового масла з двох боків по 2 хв.
Перекласти груші в жаростійку форму, вистелену пергаментом. Сир змішати із корицею та медом. Начинку розподілити по грушах, втискаючи їх у поглиблення. Запекти у духовці за 180°С, 10 хв.
Печиво розламати, перекласти у пакет і прокачати качалкою до утворення дрібних крихт. Груші посипати мигдальною крихтою та запікати ще 10 хв. Розкласти груші на тарілки, скропити медом, посипати крихтою, що залишилася, і прикрасити ягодами.