Рекорд України у приготуванні автентичних страв
Борислав презентував кухню західного регіону
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/496945/kukhnia.jpg)
Упродовж трьох днів варили, смажили, пекли… У Бориславі гідно прийняли виклик і представили Львівщину у встановленні рекорду України в категорії «Кулінарне мистецтво».
Рекорд полягав у найбільшій кількості одночасно приготовлених автентичних страв української кухні. Разом із Бориславом автентичні страви готували іще в трьох містах України — Києві, Дніпрі й Рівному. Організатор акції - Асоціація рестораторів і готельєрів міста Дніпра.
Загалом для рекорду приготували 164 страви. І жодна із них не повторювалася. Із них у Бориславі приготували 44 страви від ресторану «ТуСтань» та 16 різновидів хлібних виробів від Брошнівської хлібопекарні. Борислав презентував кухню західного регіону України.
Борислав представляли подружжя рестораторів Ігор та Ірина Попелі, дійство відбувалося у їхньому ресторані «ТуСтань». Ігор Попель відомий в Україні як учасник популярного кулінарного шоу «МастерШеф. Професіонали». Він багато навчався, їздив на кулінарні майстер-класи до Києва, потім вступив в Асоціацію шеф-кухарів, закінчив кулінарну академію. На «Рекорд України» відтворювали давні рецепти родини дружини Ірини. Також своїми дослідженнями поділилася власниця готельно-відпочинкового комплексу «У Дворі», що в Підгірцях на Сколівщині, Любов Кузик.
Стіл вражав розмаїттям: борщ залізний, гоцаки з листя буряка, тістечка зі шкварок, ощипок, горохляники, паленички з квашеною капустою, сир лютий, зупка з білих грибів з кльоцками, чир, лиганці, лемішка, бубали зі смальцем з братрури, книш з бульбою з братрури, фасолєнка, підбивна фасоля, тертюхи з гарбуза, ощипок, варення зі соснових шишок, мед з кульбаби, каперси з чорнобривців, сироп з квітів бузини, пироги (вареники) з яфинами, узвар на горобині, яблуках та сливах.
Були хліби, аж 16 видів. Серед них: цибулевий, зі шматочками смаженої цибулі, печений на дровах; фруктовий — з родзинками, курагою та чорносливом; зерновий — на пшеничній опарі та житній заквасці; гречаний, на гречаному борошні з додаванням яблучного варення; весільні короваї та калачі.
Кульмінацією свята стало оголошення експертом Національного реєстру рекордів України Павлом Горішевським встановлення рекорду, вручення сертифікатів. Опісля урочистої церемонії гості дегустували страви. Казали, що смачно. Багато хто куштував деякі наїдки вперше.
Залізний борщ
/wz.lviv.ua/images/articles/2023/09/%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%89.jpg)
500 г картоплі, 25 г картопляного крохмалю, 1,5 л молока, 35 г вершкового масла, 2 лаврові листки, 3 горошини чорного перцю, 2 горошини духмяного перцю, 5 гілочок кропу, 1 дрібка сушеного чебрецю, сіль і перець — до смаку.
Почистити картоплю. Половину нарізати довільними шматочками, залити водою і варити з дрібкою солі до готовності, близько 20−25 хв. Злити з готової картоплі воду і потовкти товкачем. Другу половину картоплі натерти на тертці з дрібними отворами. Ретельно відтиснути руками, але сік не виливати, а змішати в окремій мисці зі 1,5 л молока.
Змішати у мисці варену картоплю з сирою натертою, додати картопляний крохмаль. Замісити тісто та сформувати з нього невеликі кульки — завбільшки як волоський горіх.
У каструлю вилити молоко з картопляною рідиною і довести до кипіння, посолити до смаку. Коли молоко закипить, викласти у каструлю кульки з картоплі та одразу перемішати дерев’яною ложкою або лопаткою, щоб вони не прилипли до дна. Знову довести до кипіння та варити на невеликому вогні ще 5 хв. Додати в каструлю лаврове листя, чорний перець, дрібку сушеного чебрецю та духмяний перець. Варити разом ще хвилину. Посікти зелень кропу і додати у каструлю разом із вершковим маслом та дрібкою чорного меленого перцю. Зняти з плити й залишити під кришкою ще на кілька хвилин.
Подавати гарячим.