Готує їжу японських імператорів
А виручені за ці тістечка кошти віддає на потреби армії
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/475152/tistechka.jpg)
Хтось у глибинці заламує у відчаї руки: війна, немає роботи, у кишенях вітер свище. Натомість Ангеліна Карпік — мама з однорічною дитиною на руках із села Раків Ліс Камінь-Каширської громади Волинської області - знайшла себе завдяки… японським тістечкам. Ними не лише пригощає друзів та знайомих, а й заробляє кошти для потреб армії!
Лавандова фея серед волонтерів
Ангеліна з дитинства мріяла стати ветеринаром чи стюардесою. Проте доля розпорядилася по-своєму: молода мама навчається на четвертому курсі Луцького національного технічного університету, де здобуває спеціальність «Фінанси, банківська справа та страхування».
— Російська збройна агресія проти України зруйнувала мої плани, — розповіла Ангеліна. — До лав захисників нашої країни відразу вступили мій батько В’ячеслав Карпік та дядько Василь Свиридюк. Я задумалася, чим зможу допомогти бійцям, які боронять рідну землю?
Тож п’ять соток на батьківському городі були засіяні лавандою. Ангеліна вирішила організувати продаж свіжозрізаних букетів квітів цієї рослини. У соцмережі поділилася з друзями своїм задумом. Хтось приїжджав із сусідніх сіл по них, а комусь готувала букети й передавала до Польщі. Розпродала лаванду до останньої квіточки, а виручені кошти витратила на придбання для наших воїнів необхідного спорядження, яке вже доставлено на фронт. «Лавандова фея серед волонтерів» — так відгукнулося в окрузі «сарафанне» радіо про відчайдушність молодої мами.
Столітні рецепти збагатила авторськими інґредієнтами
Коли завершився «лавандовий сезон», взялася за пошук чогось нового. Вечорами, коли чоловік заколисував дитя, шукала в Інтернеті цікаві ідеї. І натрапила на рецепти приготування ніжного японського десерту моті (або мочі). Ці десерти колись були їжею японських імператорів. Спробували їх приготувати.
Жінка замовила рисове борошно та інші інґредієнти з доставкою у село. А ягоди для начинки заготовляла разом з чоловіком. Допомогли знайомі: хтось дозволив на своїй присадибній ділянці назбирати малини, хтось з односельчан поділився полуницею та смородиною. Відро вишень Ангеліна нарвала на обійсті бабусі, яка живе неподалік. Ягоди заморозила, щоб не втратили свою поживність, форму та красу.
Взявши за основу класичні рецепти приготування японських десертів, додала авторські інґредієнти. У результаті експериментів сформувала десять неперевершених смаків: «Полуниця-лайм», «Кава бейліс», «Шоколад з карамеллю», «Фундук у молочному шоколаді», «Фісташка-малина», «Лаванда-смородина», «Шоколад з бананом та ромом», «Рафаело», «Снікерс», «Вишня-пломбір».
Згуртувала команду підтримки ЗСУ
— Для приготування 20−25 тістечок досить склянки рисового борошна, — розповідає Ангеліна. — Замішую тісто, яке підігріваю у мікрохвильовці чи на звичайній сковороді. Робота копітка, бо треба кілька разів нагрівати, домішувати… Але це допомагає довести масу до потрібної консистенції - вона має витягатися до мінімальної товщини і легко рватися. Коли цього досягнуто, формую кульки, вміщуючи у середину готову начинку. Важливо працювати швидко, аби суміш не захолонула та не втратила липкості. Готові десерти посипаю цукровою пудрою. Японські тістечка прийнято зберігати замороженими, але перед подачею до столу вони мають нагрітися до кімнатної температури.
На одну партію жінка витрачає 2−3 години. Воно тане у роті! Зізнається, домашні ласуни просять приготувати для них японські тістечка ще і ще. Але чимало продукції Ангеліна виставляє на розіграш в мережі задля потреб Збройних сил України. Біля молодої кондитерки згуртувалися подруги. Тож тепер разом з десертами розігрують різні послуги, косметику, біжутерію, книги, знижки місцевих магазинів.
Так виросла ціла команда майстрині, яка вже об'єднує понад двадцять дівчат з округи. Гуртом збирають гроші на закупівлю для українських бійців біноклів з далекомірами, зарядних станцій, тепловізора. Уже завдяки розіграшам виручено понад 25 тисяч гривень.