Сколівські волонтери на щоденному посту
800 кг енергетичних батончиків і 250 порцій сухого борщу вже на передовій
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/467336/skolivski-volonterki-1.jpg)
Уже мало де наші захисники не ласували сколівськими смаколиками чи сухими борщами. Робота кипить в умілих руках. А щирі серця цих людей знають, що своїми справами також неабияк наближають перемогу.
Група небайдужих людей – жителі Сколе та тимчасово переміщені особи – з початком повномасштабного вторгнення російської армії в Україну об’єдналася навколо добрих справ і натхненно продовжує підтримувати українських захисників. Волонтери виготовляють енергетичні батончики та сухі борщі для воїнів. Посилки з продукцією щоденно відправляють у найгарячіші точки до наших захисників.
Їм допомагають люди, які приносять необхідні інґредієнти. Навіть діти долучаються до доброї справи: чистять горіхи, які є важливим складником в енергетичних батончиках.
– Ми працюватимемо, як і обіцяли, до перемоги. А ще маємо величезне прохання підтримувати нас різними методами, адже самим важко. Зберігаємо всі потужності, всю любов до справи, – розповідає волонтерка, методистка Народного дому, яка є координатором волонтерської роботи, Ольга Яциник. – Просимо допомогти нам у придбанні продукції для енергетичних батончиків або донатів для їх купівлі, адже захисники дуже чекають на такі потрібні їм батончики та сухі борщі. Потрібні: сушка, фініки, арахіс, соняшникове насіння, льон, кокосова стружка, вівсянка, курага, гарбузове насіння, кунжут, родзинки.
Дуже рідними та дорогими стали сколівці для відомої київської поетеси Тетяни Череп- Пероганич. Вона зараз у Києві продовжує займатися тією справою зі Сколе.
У цей чарівний край у Карпатах киянка потрапила, коли почалося повномасштабне вторгнення росії на нашу рідну землю. Тоді вона збиралася їхати у Польщу, куди кликали друзі. Коли була вже в дорозі і прямувала за кордон, до неї зателефонував краєзнавець зі села Коростови на Сколівщині Ігор Бугрій та запросив до себе.
Завітала до цього гостинного мальовничого села у карпатському краї і зрозуміла, що далі не поїде. Від другого дня перебування тут долучилася до дружньої команди місцевих волонтерів, запалилася і сама від них. Теж почала плести сітки, а згодом стала членкинею команди з приготування енергетичних батончиків. Адже таким чином могла теж вкласти і свою лепту та бути корисною для фронту, для передової. Вага одного смаколика невелика – лише 60 грамів, але скільки поживних речовин і сил додає він тим, хто боронить нас від ворога, перебуває на передовій!
Справа так її захопила і вона взялася за неї так завзято, що коли настала пора повертатися до Києва, на рахунку вже було понад 10 тисяч батончиків. Коли повернулася додому, до столиці, жінка розгорнула батончикове виробництво у себе вдома. Сформувала свою команду, до якої долучилися подруги, сини і чоловік. «Виробництво» зосереджене на кухні квартири, а «склад» – на балконі. Тож тепер робота кипить і в Києві. За одну зміну, а збираються раз на тиждень, можуть виготовити і до 500 батончиків, тобто 30 кілограмів поживного продукту.
Пані Тетяна пише на своїй сторінці у Фейсбуці: «Сколівські волонтери – невтомні, працьовиті, найкращі. Без перебільшення! Ми всією родиною дуже за вами сумуємо і дуже вами пишаємося».
Енергетичний батончик
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/07/batonchyky.jpg)
100 г ягід кураги, 100 г фініків, по 350 г гарбузового та соняшникового насіння, 100 г родзинок, 100 г журавлини, 100 г кунжуту, 350 г різних горіхів, 20 ст. ложок кокосової стружки, 10 ст. ложок цілозернових вівсяних пластівців, 1 ст. ложка меду, 1 ст. ложка солі.
Курагу замочити на годину у воді, потім воду злити.
У блендері збити вівсяні пластівці, кокосову стружку та насіння. Додати курагу, фініки, журавлину, родзинки, кунжут, насіння, горіхи, мед та сіль. Збити, додавши трохи води чи олії. Однорідну масу розподілити на застеленій пергаментом дошці.
Посипати кокосовою стружкою та накрити зверху пергаментом. Залишити в холодильнику на кілька годин. Нарізати на порційні батончики.