Бійці «кулінарного» фронту допомагають артилеристам
Їжа як зброя
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/460873/volontery.jpg)
Чудова компанія гастрономічних ентузіастів, серед яких відома кулінарка пані Стефа – Маріанна Душар (на фото друга праворуч), а також «Авторська Кухня Українська», «Практична кухня. Забуте і нове», «Клуб Галицької Кухні» та інші об’єдналися й організували Історично-гастрономічний лекторій, зініціювавши курс лекцій на тему: «Скажи мені, що ти їси, і я скажу, хто ти».
Упродовж кількох місяців кожен охочий міг відкрити для себе щось нове, неординарне. 16 лекцій, 16 лекторів, близько 100 донаторів, зібрано 104 тисячі гривень. Докладніші підсумки організатори оприлюднять згодом.
– Коли слухала лекції, то відкривала для себе абсолютно несподівані теми. Дізналася про застілля галицьких аристократів та польову кухні Гетьманщини, традиції родин Франків та Гузарів, етикет та локальні продукти, – ділилася враженнями одна зі слухачок лекцій львів’янка пані Оксана.
Фуд-журналістка Марія Банько розповіла про гастрономічний фронт, про їжу як зброю, про історичну ретроспективу і сьогоднішні реалії. Пані Стефа спільно із Зеником Євроремонт провели чудову акцію для збирання коштів на біноклі для артилеристів.
Організаторів лекторію об’єднала чудова мета забезпечити наших артилеристів якісною технікою. Зокрема, за зібрані кошти закуплять біноклі, щоб допомагати «утилізувати» рашистів! Зібрані кошти передадуть волонтерській організації «Львівський Лицар», яка займається логістикою та передачею підрозділам ЗСУ високотехнічного та оптичного обладнання.
На акції було також зібрано і передано «Львівському Лицарю» 56 100 гривень для придбання тепловізора. Його купили і передали знаному сучасному українському «Художнику» (нинішнє військове псевдо львівського художника), який зараз на фронті боронить Україну.
– Знаю, ми усі потрохи вичерпуємо моральні і фінансові ресурси... У кожної і кожного з нас вже увімкнулося друге, а то й третє дихання... Але ми можемо зібратися з силами і продовжувати робити щось, щоб допомагати нашим ЗСУ. Щодня ми робимо те, що можемо, – ділиться фуд-блогерка Маріанна Душар.
На своїх сторінках у соціальних мережах пані Стефа не перестає ппублікувати (готувати, фотографувати, описувати) переписи страв, котрі пам’ятає з дитинства. Зараз актуальні страви з бузини. Адже, як відомо, цвіт бузини дуже корисний. За словами кулінарної блогерки, його можна сушити для чаю, можна робити мед, наливки, коктейлі, а також долучитися до хорошої ініціативи Львівської волонтерської кухні зі збирання цвіту бузини, щоб виготовляти чай для наших воїнів.
Бузиновий кордіал (від Маріанни Душар)
/wz.lviv.ua/images/articles/2022/06/napii.jpg)
На 3-літровий слоїк: 20-25 суцвіть квітучої бузини, 1 літр води, 1 кг цукру, 2 цитрини або помаранчі, 25 г лимонної кислоти.
Квіти бузини перебрати і акуратно промити. Якщо чисті, то можна і не промивати. Скласти в банку, разом з кружалками цитрини/помаранчі. Книжка пише, що цедру з цитрини можна стерти на тертці і додати в баньку власне стерту, думаю, це добра рада, так кордіал краще насититься ефірними оліями. З цукру, води і лимонної кислоти зварити сироп. Залити гарячим сиропом бузину. Накрити покришкою. За 2-3 дні перецідити через марлю, перекип’ятити, розлити гарячий кордіал у стерильні пляшки. Закрити і тримати в спіжарці, допоки не захочеться коктейлю.
Бузиновий кордіал добрий до газованої води, до білого сухого вина з водою, коктейлю. Бузиновим сиропом можна замаяти горілку, щоб не була така проста. Можна присмачити квас, сидр чи пиво. У багатьох рецептах бузиновий кордіал фігурує як один із складників заправок для салаток.