«То найменше, що можемо зробити для тих, хто зберігає нам життя»
Карпатські громади згуртувалися для допомоги захисникам
Кожен своєю копіткою працею пришвидшує перемогу нашої славної України. Поки чоловіки, сини, рідні, друзі на передовій та у рядах тероборони – готуємо для них смаколики. З перших днів війни молодь встановила у центрі Сколе намет для збору гуманітарної допомоги для захисників. Шукали ідею, як дівчатам і жінкам долучитись до волонтерського руху, і Христина Юник запропонувала наліпити вареників. Про зародження ініціативи «Нагодуй захисника» розповіла одна із активісток Сколе, представниця ГО «Зарінок» Оксана Шепега.
Менш ніж за добу у дитячому садку, директором якого є Галина Лесько, жінки-волонтерки зі Сколе організували процес і наліпили 100 кг вареників, нарізали десятки кілограмів сала та вклали в ящики продуктові заготовки з овочів, солодощів, пряників та булочок. До вечора ще понад 200 кг вареників та продуктових пакетів передали зі сусідніх сіл Підгородців, Коростова, Тухольки, Кам’янки, Межибродів та Верхнього Синьовидного. Щодня всі масово передають, привозять. Згодом доєдналися і сусідні ОТГ – Славська та Козівська ОТГ. До речі, господині Славської ОТГ були такими креативними, що навіть «іменний торт» спекли. Усе це відправляли українським захисникам бусами, машинами. Надзвичайна згуртованість та вмотивованість не може не захоплювати.
Одного дня не вистачало борошна для тіста. Одразу написали на Фейсбук, і відразу ж отримали з надлишком. Те саме було з картоплею.
Оксана Шепега зазначає:
– Люди швидко об’єднались та зреагували на потребу підтримати наших воїнів, які сьогодні дають гідну відсіч армії агресора! Тішить, що наші люди – щедрі, добрі й готові до дії.
Сьогодні вже не злічити, скільки господинь краю активно підтримують ініціативу, приносять інґредієнти, роблять заготовки, приносять уже готові страви.
Окрім вареників, сала, овочів та солодощів, спаковують також консервовані продукти та олію. Усе зібрано акуратно, немає такого, щоб хтось робив абияк і нашвидкуруч, все приготовано зі щирістю і любов’ю. Неодмінною частиною подарунків на передову є малюнки від дітей, у яких малеча малює мирне небо і передає найщиріші вітання нашим захисникам.
Оксана Шепега зазначає:
– Сколівщина стійко тримається в тилу. Окрім продуктів харчування, відкрився штаб повноцінної гуманітарної допомоги! Допомога від добродіїв приходила дуже швидко і так само розходилась, а дещо затримувалось і очікувало поповнення до відправлення. Відгукнулися співгромадяни й з-за кордону.
Зі Сколе, Славського, Верхньої Рожанки, Нижнього Синьовидного, Тухольки, Довжки, вкотре, спільно організовано та відправлено смачну гуманітарну підтримку. Все доставлено до “Волонтерської Сотні” Львова з подальшим відправленням захисникам.
Також передано необхідні речі для дорослих та дітей, котрі змушені зараз жити у нашій територіальній громаді. Хто приходив – отримував моральну підтримку і допомогу в межах наших можливостей. Висловлюємо щиру подяку нашим трудівницям. Ми всі робимо надзвичайно важливі речі.
Медівник
3 яйця, 2 склянки цукру, 4 склянки борошна, 1 склянка кефіру, 3 ст. ложки меду, 1 ст. ложка соди, 100 мл олії, пів склянки води, 1 склянка волоських горіхів, 8 штук гвоздики.
Спалити цукор для кольору. Для цього кинути 3 ложки цукру в холодну каструлю і запалити газ. На середньому вогні тримати цукор у каструлі, не помішувати. Через 1-2 хв цукор починає палитися – поступово перетворюється на рідку гарячу карамель. Помішати цю рідину, щоб не пристала до дна. Слід дочекатися того моменту, коли все в каструлі стане чорного кольору, як кава.
Не вимикаючи газ, влити пів склянки води, щоб зберегти колір і щоб цукор не перетворився на тверду цукерку. Цю рідину поставити, щоб охолола.
У глибокій посудині збити 3 яйця. Додати цукор і збити на пухку масу.
В іншу глибоку ємність вилити кефір, але не до країв. Додати соду і перемішати, дати кілька секунд постояти і влити до яєць.
До суміші з яєць та кефіру додати олію і вимішати. Додати 3 ложки меду і знову вимішати.
Тепер влити рідину зі спаленого цукру та знову добре розмішати.
Потрохи всипати просіяне борошно і постійно перемішувати.
Додати до тіста склянку очищених волоських горіхів. Їх дуже не дрібнити. Гвоздику добре подрібнити, щоб розподілилась по всьому медівнику. Тісто має вийти густе.
Форму застелити пергаментом, змастити олією та посипати борошном. Влити тісто для медівника у форму та залишити на ніч на кухні.
Наступного дня розігріти духовку до 180°С. У теплу духовку поставити медівник на 50 хвилин. Він має потемніти. Готовність перевірити дерев’яною шпажкою – якщо тісто не прилипає, медівник готовий.
Булочки з варенням
450-500 г борошна, 250 мл теплого молока, 7 г сухих дріжджів, 75 г цукру, 1 яйце, 40 г вершкового масла, 30 мл олії, 1 ч. ложка ванільного цукру, 1/2 ч. ложки солі, 120 г будь-якого джему, жовток – для змащування.
У мисці змішати молоко, дріжджі та цукор. Залишити на 10-15 хвилин. Додати розтоплене вершкове масло, олію, яйце, ванільний цукор і сіль. Перемішати. Поступово додаючи борошно, замісити м’яке, але не забите тісто. Тісто накрити і залишити на 1-1,5 години.
Розділити тісто на 15 рівних частин. Перекласти на деко. У кожній булочці зробити поглиблення. Накрити плівкою і залишити на 20 хвилин. Заповнити поглиблення джемом і змастити яєчним жовтком. Випікати у розігрітій духовці.
Читайте також: «Хай солдати знають, що ми їх любимо»