Передплата 2025 «Добре здоров’я»

«Юрист казав: „О, це в мого брата таке було! І ми відбили це“. На це я і попалася…»

Марія Рафа ще рік тому звернулась до центру правової допомоги, що у Львові, але юридичної допомоги так і не отримала

Фото автора
Фото автора

До редакції «ВЗ» зателефонувала львів'янка Марія Рафа. Жінка звернулась до Львівського центру правової допомоги, що на вул. Пекарській, 41, але так і не отримала юридичної допомоги. Утім заплатила за так звані послуги 8 тисяч грн.

Пані Марія налаштована рішуче: писатиме заяву до правоохоронних органів.

«ВЗ» неодноразово писав про цей Центр правової допомоги. Нещодавно до нашої газети зверталась Ольга Романів з Хмельниччини і розповідала, як її обдурили у цьому центрі. Жінка заплатила 40 тисяч грн, але юридичної допомоги також не отримала. Я поцікавилась у пані Ольги, як у неї справи? Вона відповіла, що зверталась на гарячу лінію ДБР, заяви не прийняли. Зверталась в місцеву поліцію, теж заяви не прийняли. Тож потерпілі вирішили об'єднатися.

Ось що розповіла про Львівський центр правової допомоги Марія Рафа. Вона звернулася по юридичні послуги ще рік тому.

— У мене проблеми з ЛМКП «Львівтеплоенерго», — каже Марія Рафа. — Я шукала адвоката, і випадково на них натрапила. За справу взявся такий гламурний хлопчик… Він так гарно щебетав… У мене була якась підозра, бо він «накачував» мене завченими фразами… Але оскільки у мене була проблема, мені її потрібно було вирішити.

З центром правової допомоги я склала договір на суму 8 тисяч грн. За ці гроші вони мали скласти лист (досудову заяву) у «Львівтеплоенерго» і підготувати позовну заяву до суду.

Спочатку я розмовляла з юристом Богданом Руслановичем (свого прізвища він не назвав), — продовжує розмову пані Марія. — А потім — з адвокатом — його прізвище Дмитрук. Він доволі молодого віку. Він мені втулив якусь заяву — сказав — вишлете на «Львівтеплоенерго». В заяві було зазначено, щоб відповідь надійшла на емейл центру правової допомоги.

Я знаю, що відповідь згідно з чинним законодавством має надійти через 30 днів. Але відповіді не було… Тоді я почала телефонувати цьому адвокату, але він був поза зоною досяжності…

Я пишу на вайбер юристу Богдану Руслановичу. Він не відповідає. Думаю — що робити?

— Ви перерахували одразу всю суму? — уточнюю.
— Я перерахувала юристу на банківську картку спочатку 4 тисячі грн. А потім на рецепції центру сплатила готівкою ще 4 тисячі грн. Я запитала: «А де чек?». Дівчина на рецепції здивувалася і каже: «Який чек, все в комп’ютері».

Також я просила, щоб мені показали ціни (прайс) на юридичні послуги. Офіційного прайсу мені не показали. Називали якісь розцінки «з повітря» і все.

Потім я прочитала договір. У ньому було написано, що послуги надаються згідно з прайсом, якого я так і не отримала.

Той Богдан Русланович не виходив на зв’язок. Я знайшла той Центр правових послуг в Телеграмі. Вони пишуть там про якісь закони. Там є «підтримка». Я їм написала. Розповіла все. Вони відповіли: «Ми передамо керівництву».

На мою думку, це шахрайська мережа так званих юридичних послуг, яка діє по усій країні…

Через деякий час мені передзвонив цей Богдан Русланович. Я вже отримала позов до суду від «Львівтеплокомуненерго», що я боржник.

— Чому підприємство позивається до вас? — запитую.

— Наш будинок має центральне опалення. Але багато квартир від'єдналися від центрального опалення і мають індивідуальне опалення. Є нова методика, яку держава запровадила у 2021 році. Витрати за центральне опалення діляться на всіх мешканців. Навіть, якщо від центрального опалення відмовились, все одно мешканці платять за місця загального користування — підвали, під'їзди.

Я живу на Високому Замку. У нас опалювальні прилади у місцях загального користування демонтовані ще у 90-х роках! У мене індивідуальне опалення з 2007 року. З цього часу я за центральне опалення не платила.

— Який вам виставляють борг?

— За опалення місць загального користування я маю заплатити близько 5 тисяч грн. Хоча, ще раз кажу, усі труби «обрізані» (транзитних труб немає). А «Львівтеплоенерго» нараховує нам шалені гроші!

Комунальне підприємство «Старий Львів» зробило з себе управляючу компанію, методом підтасування протоколів… Нам не дали можливості — самим обрати управляючу компанію. Мешканці писали скарги, але результату жодного.

Тепер я маю шукати нового адвоката, бо не знаю на яке комунальне підприємство в суд подавати — «Львівтеплоенерго», чи КП «Старий Львів»?

— Цей правовий центр вам чимось допоміг?

— Ні. Вони переважно «витягають» якісь закони, рішення суддів вищих інстанцій… Очевидно, держава дозволила, щоб такі кантори діяли… Вони написали відзив, але до суду він так і не пішов. Галицький районний суд визнав мене боржником, я маю сплатити борг.

Я знайшла в Інтернеті ім'я керівника Центру правової допомоги у Києві (вул.Антоновича, 58) — Дзісь Максим Русланович. Я написала на цю адресу заяву та заяву на львівський Центр правової допомоги (вул.Пекарська, 41). Розповіла, що я заплатила кошти, але згідно з договором послуг не отримала. Прошу повернути мені кошти. Надіслала ці заяви рекомендованим листом.

З Києва лист повернувся (ніхто його не отримав). У Львові, на Пекарській, 41, лист отримали. Коли я їм писала у Телеграмі, вони відповіли, що всю інформацію передадуть керівництву. Я їх просила контакти їхнього керівництва. Але так і не отримала.

Коли я почала на них тиснути, через деякий час до мене зателефонував юрист Богдан Русланович і сказав, щоб я ще раз прийшла в Центр правової допомоги і повторно написала заяву.

Я йому кажу: «Я повторно писати нічого не буду. Юридичний термін минув. Я можу вам показати листи, які я надіслала у львівський центр і повернення листа з Києва». Він каже: «Добре, принесіть копії».

Коли я прийшла, до мене вийшов той Богдан Русланович. Я йому кажу, щоб написав, що копію отримав, прізвище, підпис. У нього руки почали трястися… Я почала голосно обурюватися. Він мені каже: «Тихіше…». У той час на рецепції було багато людей. Юрист не витримав і каже: «Піднімімось на гору».

Коли ми піднялися, він каже: «Ви завтра на пошту отримаєте відповідь». Я кажу: «Ви сказали, що ви підготували позовну заяву. Але позовна заява так і не пішла до суду. 8 тисяч грн я сплатила, значить, треба ці кошти повернути».

Це все, щоб ви розуміли, триває уже протягом року… У Телеграм-каналі вони уже навіть не відповідають мені…

Я буду писати заяву в правоохоронні органи.

Багато людей звертаються до них по військовій лінії, і вони на тому «збивають» страшні гроші.

Вони взяли усі мої особисті дані (паспорт, ідентифікаційний код). З якою ціллю вони потім будуть цю інформацію використовувати?

— Як вони вас переконали, що вони зможуть виграти цю справу у суді?

— Той юрист каже: «О, це в мого брата таке було! І ми відбили це». І я на це попалася…

Що мене ще здивувало, я надала їм всі документи за опалення, і коли вони писали той відзив, вони конкретного пояснення не давали, а просто використовували загально вживані юридичні терміни (посилання на закони). І все.