На Різдвяні свята проблем із маршрутками не буде?

На маршрути виїдуть понад 300 автобусів. Це майже на сто менше, ніж зазвичай у вихідні.

У період цьогорічних Різдвяних свят громадський транспорт Львова не повторить прикру історію 2017 року, коли через мороз на маршрути не виїхали більшість автобусів. Із 400 одиниць транспорту, які традиційно працюють у режимі вихідного дня (у робочі дні  виїжджають 600 автобусів), на  свята працюватимуть 300 автобусів. Про це повідомив “ВЗ” в. о. начальника управління транспорту та зв’язку Львівської міської ради Олег Партика.

Чиновник зазначив, що у п’ятницю, 5 січня, у Львівській міській раді відбудеться нарада заступників мера, посадовців управління транспорту з усіма перевізниками міста. Якщо на якомусь маршруті будуть проблеми (бракуватиме машин чи будуть їздити з запізненням), у мерії попередять про покарання перевізника. Олег Партика визнає: штрафувати юридично їх не можна, бо у місті не відбулося конкурсів на перевезення. Єдине, що можуть зробити чиновники Ратуші, — надіслати перевізникам листи-претензії... Та чи це вирішить проблему? Адже перевізники нарікають, що навіть у робочі дні нікому їздити на маршрутах, бо  бракує водіїв.  

Перший день нового 2018 року приніс львів’янам незручності — на лінії виїхали лише 20% маршруток, і то працювали лише з 10-ї ранку. Олег Партика каже, це не можна вважати транспортним колапсом, мовляв, 1 січня — вихідний...

Олег Партика нагадав: наприкінці грудня 2017 року виконавчий комітет Львівської міської ради передав двадцять маршрутів,  які досі обслуговували приватні перевізники, “Міра і К” і АТП 14630, в обслуговування комунального перевізника АТП №1. “Комунальний перевізник уже уклав договори оренди автобусів, щоб нормально обслуговувати ці маршрути, - наголосив Олег Партика. - Передача двадцяти маршрутів АТП №1  — тимчасове рішення, доки суди не розблокують мерії право проведення нових конкурсів на перевезення”.

Фото з архіву “ВЗ”