Перед сном прийміть душ і провітріть спальню
Прості поради, які полегшать життя алергіку
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/512238/alergiya.jpg)
Весна є для багатьох улюбленою порою року. Це час, коли навколишній світ знову оживає. Проте для деяких людей він передбачає початок страждань, і ці люди — алергіки. У період цвітіння рослин хворі на алергію щодня потерпають від неприємних симптомів. «Але існує можливість значно покращити якість свого життя у цей складний період. Для цього достатньо дотримуватися кількох простих порад», — пише польське видання Wprost.
Навесні повітря насичене пилком рослин-запилювачів, й без консультації лікаря та відповідного лікування алергіку не обійтися. Однак багато в чому він може допомогти собі сам. Ідеться про профілактику, тобто уникнення контакту з алергеном. Звісно, це не виглядає до кінця можливим, оскільки пилок переміщується разом із повітряними масами. Втім, можна зменшити його концентрацію у нашому оточенні. Для цього потрібно стежити за календарем запилення рослин, щоб знати, коли вміст пилку, на який ви маєте алергію, буде найвищим.
99Наприклад, у травні завершують цвісти верба, граб, береза та тополя. Високою є концентрація в повітрі пилку дуба, ялини та сосни. Цвітуть також кропива, подорожник і щавель.
- У червні почнуть одночасно цвісти багато чагарників, дерев і трав. Серед них — бузина, лобода тощо.
- У липні у повітрі присутній пилок дрібнолистої липи, жита та полину.
- У серпні активізуються гриби й амброзія.
Слід пам’ятати, що деякі рослини будуть цвісти все літо, і видихнути з полегшенням алергік зможе лише у вересні.
Як боротися з проявами алергії
- Одним із найбільш ефективних способів зменшити контакт з алергеном є провітрювання спальні вночі або рано-вранці. У цю пору доби концентрація пилку в повітрі є найменшою.
- Протягом дня вікна у квартирі необхідно тримати зачиненими.
- Не можна приносити в дім жодних рослин.
- Не слід сушити одяг чи постільну білизну на вулиці.
- Сівши в авто, підніміть вікна.
- Тримайтеся якомога далі від свіжоскошених газонів.
- Уникайте контакту з тваринами, які побували на вулиці, — на їхній шерсті міг затриматися пилок.
- Носіння сонцезахисних окулярів також принесе полегшення.
- Після прогулянки переодягніться, а перед сном — вимийте голову.
- Якщо любите тренуватися на свіжому повітрі, не відмовляйтеся від занять — просто виберіть правильний для них час. Найкраще тренуватися вдосвіта, коли роса ще втягує пилок.