Передплата 2024 «Добра кухня»

У Польщі - "найбільша у Європі колекція слідів динозаврів"

Знахідку, якій близько 200 мільйонів років, зробили у Мазовецькому воєводстві

У глиняній копальні у Борковіцах, що поблизу польської Пшисухи (Мазовецьке воєводство), вчені виявили близько 60 блоків із численними слідами динозаврів. Вік знахідки - близько 200 мільйонів років.

"Можливо, це найбільша колекція слідів динозаврів у Європі", – розповів польський палеонтолог Ґжеґож Нєдвєдзький.

"Працюючи у полі, я запропонував своєму колезі, професору Ґжеґожу Пєньковському, поїхати до сусідніх Борковіц, тому що бачив на мапі, що там нова виробітка. Через 20 хвилин ми натрапили на велику плиту з чудово збереженим слідом динозавра. Я подорожую світом, дивлюся на сліди динозаврів, але коли побачив ті, що у Борковіцах, мої очі ледь з орбіт не вилізли", - розповів польським ЗМІ доктор Нєдвєдзький, який працює в Університеті Уппсали (Швеція).

Науковці виявили у Борковіцах не лише величезні відбитки передніх і задніх лап динозаврів, а й кістки цих вимерлих тварин. Щоправда, черепів динозаврів наразі не знайдено. "Гадаю, це питання часу, і ми виявимо тут такі речі", - переконаний доктор Нєдвєдзький.

Учені зібрали вже близько 60 блоків зі слідами динозаврів. "Тут є кількасот слідів, але це лише верхівка айсберга, - розповів польський палеонтолог. - Бо таких блоків тут може бути навіть 500, а це кілька тисяч слідів динозаврів. Можливо, це найбільша колекція їхніх слідів у Європі. Можу похвалитися, що маємо рекорд - ми знайшли сліди семи різних видів динозаврів. Зокрема, є абсолютно нові речі, які стануть об’єктом нашого дослідження і особливо стимулюють нашу уяву. Коли дивлюся на кістки, то думаю, що з’являється щось нове. Маю на увазі новий вид динозавра".

Читайте також: Що шукатимуть учені у яйцях динозаврів?

Схожі новини