Що шукатимуть учені у яйцях динозаврів?

На північному сході Іспанії група палеонтологів знайшла скам’янілі яйця динозаврів. Їх було виявлено у великих гніздах, захованих у скелях

За словами палеонтологів, це чергова знахідка, зроблена під час експедицій, розпочатих 2020 року в місцевості Лоарре (провінція Уеска). Усього вчені знайшли понад 100 яєць динозаврів, а зараз — 12. Вік виявлених гнізд науковці оцінюють у 68 мільйонів років.

Попередній аналіз свідчить, що знайдені нещодавно вченими яйця належали титанозаврам, різновиду зауроподів, які жили з кінця Юрського до кінця Крейдяного періоду. Ці травоїдні динозаври були одними з найбільших тварин в історії Землі.

Палеонтологи розповіли, що дістали скам'янілості з яйцями титанозаврів у спосіб, «не типовий для палеонтологічної роботи» — за допомогою екскаватора, який опустив на землю попередньо висічений зі скелі блок. Протягом найближчих тижнів науковці працюватимуть з яйцями у лабораторії. «Очікуємо, що в ході досліджень нам удасться виявити всередині яєць ембріони динозаврів», — розповів іспанський палеонтолог Міґель Морено Асанса.

У команді палеонтологів — співробітники іспанського Університету Сарагоси, португальського Нового університету Лісабона й кілька науковців із Німеччини.

Читайте також: Зникнення динозаврів могла викликати комета, а не астероїд

Схожі новини