Передплата 2024 «Добра кухня»

В історичній Пальмірі тривають бої з ісламістами

  • 17.05.2015, 13:01
  • 1 049

У Сирії урядові війська ведуть бої з ісламістським угрупованням "Ісламська держава" в історичному місті Пальмірі, руїни якого є пам’яткою світової спадщини ЮНЕСКО.

За даними джерел сирійських правозахисників, які базуються в Лондоні, станом на суботу, 16 травня, ісламісти захопили значну територію на півночі міста, бої тривають і в його західній частині, повідомляє  Еспресо.TV з посиланням на "Радіо Свобода".

Раніше правозахисники повідомляли, що ісламісти стратили на захоплених ними територіях біля Пальміри 23 людини, з них 9 неповнолітніх і 5 жінок. Це було вже друге повідомлення про масову страту з боку ісламістів із часу початку їхнього наступу в цей регіон цього тижня.

Руїни стародавнього міста Тадмора, відомого на Заході як Пальміра, одного з найбагатших міст-держав пізньої античності, вже зазнали певної шкоди в перебігу чотирирічної громадянської війни в Сирії.

Ісламісти з угруповання "Ісламська держава", які захопили значні території в Сирії й сусідньому Іраку, раніше вже знищили кілька стародавніх археологічних об’єктів в Іраку.

Наступ "Ісламської держави" в цій місцевості ще погіршує становище урядових сил Сирії, які останніми тижнями також зазнали низки поразок від неісламістських повстанців.

Схожі новини