«Бандеропорш» уже під Бахмутом
На Великдень команда «Бандеромобіль» повезла на фронт 12 броньованих автомобілів
«Бандеромобіль марки Porsche Cayenne поїхав на війну». Такий пост у соцмережах виставив лідер гумористичного проєкту «Наші без раші» Роман Гапачило. Цей супер-крутий «танк» українцям подарувала команда Give Care з Нідерландів і Німеччини. Машину «підлатали», начинили усім, без чого на фронті ніяк. А Роман Гапачило зі своєю командою доставили «Порше» до лінії фронту і віддали офіцеру 24-ї ОМБР із позивним «Бізон».
— Наша команда «Бандеромобіль», а це близько 40 небайдужих людей, з першого дня повномасштабного вторгнення росіян в Україну відправила на фронт 238 «бандеромобілів» — на загальну суму приблизно 2 мільйони доларів, які нам вдалося зібрати в Україні та за її межами. У нас два бренди, під якими працюємо і на рахунки яких можна вносити кошти на бандеромобілі. Один в Україні, інший — за кордоном. Окрім тих, які купили за гроші людей, ми передали на фронт близько 50 подарованих автівок.
— Які автівки через ваш бренд подарували армії?
— Різні. Від невеличких седанів до Porsche Cayenne, який недавно відправили. Усі бандеромобілі - бронюємо. Якщо летить осколок, наша броня захистить. На Porsche Cayenne поставили «Старлінк», аби постійно був Інтернет в автомобілі, а також прилад нічного бачення. Є такі дороги, що прострілюються. Тому встановили на цій машині прилад нічного бачення, щоб машина могла їхати вночі без увімкнених фар. Або, до прикладу, «Форд Раптор», величезний пікап, вартість якого близько 80 тисяч доларів. Це також подарована машина, яку оснастили усім необхідним, є й турель під кулемет чи гранатомет.
— Чи нема такого, що ви відправили авто, а на ньому потім їздить якийсь начальник військкомату?
— Це неможливо. Віддаємо машину у конкретні руки бійцю, який працює на передовій. Та й машини всі броньовані, у цивільному житті такий бандеромобіль складно використовувати. Нам надсилають на сайт заявку, іноді таких заявок на день отримуємо навіть десять, опрацьовуємо, дивимося, де найбільш потрібні наші машини. Окрім того, раз на два-три місяці персонально намагаюся відвозити їх. Попри те, що у нас є група водіїв, на Великдень ми з хлопцями з нашої команди поїхали самі й відвезли 12 бандеромобілів. Машини поїхали у Бахмут, Дружківку.
— Їздити з бандеромобілями на фронт небезпечно…
— Ми були у самому Бахмуті у січні, коли це було можливо. Але, як правило, віддаємо автівки за 10−15 кілометрів від лінії фронту.
— Окрім того, що допомагаєте ЗСУ, не так давно ще й стали радником мера Андрія Садового…
— Я — позаштатний радник Садового. Жодної зарплати за це не отримую. Хочете запитати, для чого погодився? Маю ідеї, які хочу реалізовувати. Одного разу прийшов до Андрія Івановича і запропонував подбати у Львові про спорт, призначений саме для людей, які втратили кінцівки. Він називається следж-хокей (командна спортивна гра на льоду, аналог хокею з шайбою для людей з обмеженими можливостями. — Г. Я.). Цей следж дуже популярний у Канаді. Запропонував Андрію Івановичу збудувати під нього льодову арену. Йому ця ідея «зайшла». Річ у тім, що зараз багато військових, які проходять реабілітацію, від 10 до 20 тисяч цивільних і військових чекають на протези в Україні.
Моє завдання у цьому проєкті - знайти фінансування. Сподіваюся, за рахунок волонтерських коштів з Канади, Америки зможемо цей проєкт реалізувати. Можливо, Україна буде найбільшою країною в Європі, яка матиме проблеми з протезами, і нам треба думати, як повернути людей до нормального життя. І саме спорт — одне з тих місць, де людина зможе себе віднайти. Першим пунктом у цьому проєкті є следж, а далі можна буде подумати і про баскетбольні майданчики. Тобто я став радником мера зі спортивної інфраструктури.
— На коли заплановане будівництво такого майданчика?
— Земельну ділянку вже от-от мають проголосувати — це буде у районі вулиці Мазепи. Моя амбітна ціль — почати будівництво вже наприкінці цього року.