Передплата 2024 «Добра кухня»

Епіфаній просить прем’єра передати храм Києво-Печерської Лаври ПЦУ

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній надіслав листа до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

«За дорученням синоду та як очільник Лаври звертаюся до вас, Денисе Анатолійовичу, та до Кабінету міністрів України з проханням», — написав він у листі.

Епіфаній просить невідкладно ухвалити рішення про надання одного з храмів на території Верхньої Лаври, які фактично не використовують для постійних богослужінь (Благовіщенського храму в колишніх Митрополичих палатах, храму Всіх Святих над Економічною брамою чи іншого в межах Верхньої Лаври) – для звершення регулярних богослужінь Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ПЦУ.

«Монополію монастиря московського патріархату на богослужіння в Лаврі категорично не сприймає більшість православних в Україні та українське суспільство», – зазначив митрополит.

Також Шмигаля просять знайти можливість для надання приміщень на території Верхньої Лаври для монастирського життя та діяльності.

«Для вирішення цих проблем прошу дати доручення компетентним державним інституціям невідкладно, із залученням уповноважених від Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври ПЦУ осіб, провести вивчення стану справ для подання узгоджених рекомендацій», – додав Епіфаній.

Схожі новини