На Львівщині з ноги чоловіка витягнули 11-сантиметрового паразита: перший випадок дирофіляріозу цьогоріч
- 14.04.2025, 18:40
- 467
У 62-річного львів'янина медики діагностували дирофіляріоз — паразитарне захворювання, яке передається через укуси інфікованих комарів. Під час операції з ноги пацієнта хірурги дістали 11-сантиметрового гельмінта
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/531127/img4224.jpeg)
Це — перший підтверджений випадок дирофіляріозу у Львівській області у 2025 році. Торік зареєстрували чотири подібні випадки. До медиків чоловік звернувся після того, як впродовж трьох тижнів спостерігав болісний набряк, що «мігрував» з попереку до підколінної ділянки лівої ноги.
Перші скарги з’явилися ще у березні — на червоне, болюче пухлиноподібне утворення в поперековій ділянці. Через 20 днів набряк опустився через стегно до підколінної зони.
Під час оперативного втручання хірурги вилучили з-під шкіри живого паразита довжиною 11 см. Для встановлення точного виду гельмінта матеріал передали до паразитологічної лабораторії Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Чоловікові встановили діагноз — дирофіляріоз.
Що таке дирофіляріоз?
Дирофіляріоз — це зоонозний гельмінтоз, тобто захворювання, поширене серед тварин, яке може передаватися людині. Збудник — паразит із роду Dirofilaria.
Як передається?
Паразит потрапляє в організм людини через укус інфікованого комара, який до того вкусив хвору тварину (найчастіше — собаку чи кота).
Симптоми:
- поява ущільнення або «пухлини» на тілі;
- відчуття переміщення паразита під шкірою;
- свербіж, біль, печіння, набряк і почервоніння;
- у 45% випадків — утворення під шкірою повік;
- іноді — загальне нездужання, головний біль.
Від моменту зараження до прояву симптомів може пройти від одного місяця до двох років.
Як захиститися:
- використовувати репеленти проти комарів;
- регулярно обробляти домашніх тварин від паразитів;
- проводити профілактичну дегельмінтизацію тварин.