Кожному захисникові - по помічнику!
Роль помічників ветеранів — допомогти із працевлаштуванням, навчанням, соціальним захистом та реабілітацією
На базі Національного університету «Львівська політехніка» відкрили Центр ветеранського розвитку. З осені цього року там почнуть готувати помічників ветерана. Це нова професія в Україні. Завдання помічників — допомагати захисникам, які повернулися з фронту, з працевлаштуванням, навчанням, соціальним захистом та реабілітацією. Помічник ветерана — пілотний проєкт Міністерства ветеранів України, який запрацює у Львівській, Вінницькій, Миколаївській та Дніпропетровській областях. Помічники надаватимуть послуги «під ключ», їхня місячна зарплата — 16 тисяч гривень.
Міністерство зі справ ветеранів України фінансуватиме навчальні програми для військових. Центр ветеранського розвитку відкрили у НУ «Львівська політехніка», оскільки тут була база для цього. Як зазначив ректор університету Юрій Бобало, у березні 2019 року створили Ветеранську службу. Також провели освітній проєкт «Україна-Норвегія», спрямований на перепідготовку і соціальну адаптацію військовослужбовців та їхніх родин в Україні. За цей період понад 900 військових із сім'ями пройшли навчання за різними професійними напрямами.
«Тих, хто захищає нас на фронті, держава має усіляко підтримувати, — сказала під час відкриття Центру ветеранського розвитку міністерка зі справ ветеранів України Юлія Лапутіна. — Маємо зробити все, аби після перемоги наші захисники могли повернутися до нормального життя, громад та родин. Важливою у соціалізації ветеранів є освіта. На фронті вони отримали лише мілітарний досвід. Потрібно зробити все, аби вони отримали потрібну освіту, гідне місце праці та змогли забезпечити свої сім'ї».
Щоб стати помічником ветерана, потрібно пройти конкурсний відбір, потім курс навчання. На відбір подалося 65 претендентів. Умова — помічником ветерана може стати людина, в якої в сім'ї вже був ветеран чи колишній військовий.
Зі Львівської, Миколаївської, Дніпропетровської та Вінницької областей планують залучити 400 помічників ветеранів. «Досі в Україні не було таких центрів, які б надавали допомогу хлопцям, що потребують психологічної та юридичної підтримки, та їхнім сім'ям, — розповів військовослужбовець 80-ї десантно-штурмової бригади Олег Ціздин. — Я воював з 2014-го по 2019 рік. Із початком повномасштабного вторгнення рф пішов добровольцем, був сім разів поранений. Подав заявку на посаду помічника ветерана, адже пам’ятаю себе у 2014 році у Львові. Це було зовсім інше середовище. Після перебування на фронті у мирному місті я впав у паніку, не знав, що робити. Було б добре, якби тоді хтось був поруч і фахово допоміг…».