«Такі люди, як мій чоловік, штовхають цей світ уперед»
На фронті загинув батько п’ятьох дітей Юрій Сікиринський
Під час виконання бойового завдання у Бахмутському районі загинув військовослужбовець ЗСУ, житель Солонки (біля Львова), 52-річний Юрій Сікиринський. У Юрія залишилося п’ятеро дітей. «Коли почалася повномасштабна війна, мій чоловік був за кордоном, — розповіла дружина, Соломія Сікиринська. — Мав дуже хорошу роботу. Але повернувся в Україну воювати».
Донька воїна Марта Сікиринська написала на своїй сторінці у Фейсбуці зворушливий пост.
«Усі офіційні фото, які зараз поширюються мережею, — це не наш тато, а Юрій Сікиринський, адвокат. І він би з них нервувався, — написала, зокрема, Марта. — Тато — це про гори за будь-якої нагоди, парашути, ліси, сині руки від ягід, які обов’язково треба було їсти з кущів, запливи через Світязь і велоподорожі. Найхолодніші річки, найгустіші хащі й найзасніженіші кучугури. Його спосіб життя — колекція рентгенівських знімків: він жив, травмувався і продовжував жити далі. Тато — це про футбол, крики „гол“ на цілу хату, найкрутішу музику, пінку з пива і про постійні підколи… Тато — це про стихію, свободу, ризики і крутість…».
Журналістка «ВЗ» поспілкувалась з дружиною загиблого воїна Соломією Сікиринською. Вона за фахом історик. 15 червня у пані Соломії був день народження. Зранку кур'єр приніс від чоловіка букет квітів із привітаннями, а через кілька годин стало відомо, що Юрій загинув…
— Коли почалась повномасштабна війна, мій чоловік був за кордоном, — каже Соломія Сікиринська. — Мав дуже хорошу роботу. Але повернувся в Україну воювати. Чоловік казав: «Наше покоління „проспало“ Україну, чому наші діти мають тепер воювати? За нашу країну ми маємо воювати…». Висловлювався різкіше, звісно, це я м’яко передала його слова… Юрій добре розумів, хто він і що робить на фронті. Пішов на війну абсолютно свідомо, хоча як батька п’ятьох дітей його би мобілізували в останню чергу…
— Про що ви з ним розмовляли востаннє?
— Чоловік казав, що війну ми виграли! Він, до речі, збирався їхати на схід ще у 2014 році, але в нас тоді було п’ятеро неповнолітніх дітей. Він тренувався, казав, що кожен чоловік має бути готовий боронити нашу державу. Не всі колеги розуміли мого чоловіка… Але 2014 року його не взяли в армію, сказали: «Якщо щось станеться, хто твоїх дітей буде годувати?». І тоді Юрій почав волонтерити. Збирав кошти на автомобілі для військових, відвозив автівки на схід… Він розумів, що ворог не відступить, що рано чи пізно буде широкомасштабна війна, ми маємо бути до неї готові.
— Ваш чоловік працював адвокатом?
— Так, але 2015 року все покинув зі словами: «Я не можу однією рукою допомагати хлопцям, а іншою — по судах хабарі носити». Його найбільша мрія, щоб ця жертва була недаремною… Він покинув адвокатуру, але його сім'я ніколи не бідувала, він крутився, заробляв. Але з адвокатури пішов свідомо…
Чоловік знав кілька мов. У нього дві освіти — історична та юридична. У молодості писав вірші. Був дуже грамотною людиною. Напам’ять цитував Ніцше… Таких людей мало. Це людина, до якої треба дорости! Я завжди йому казала: «Я загубила усі інстинкти самозбереження, коли вийшла за тебе заміж і народила п’ятьох дітей…». Але тепер розумію: саме такі люди, як мій чоловік, штовхають цей світ уперед… А ми за ними добігаємо. Як би це пафосно не звучало…
— Він ходив у зимові походи в гори, — веде далі пані Соломія. — Це була його пристрасть. Я все казала: «Що це за щастя таке: вішати на себе 50 кг спорядження, барахтатися по вуха в снігу і отримувати від цього задоволення?!». Але це було так… Йому було абсолютно байдуже, на якій машині він їздить, у що одягнений… У чоловіка було багато статусних друзів, але ніколи нікому не заздрив. Більше того, не розумів: що це за мрія — купити автомобіль за 100 тисяч? Як мрія може бути такою примітивною? У нього були знайомі, з якими ходив у гори. І оце для нього був вищий «левел» людського рівня. Він казав: «Він весь Кавказ пройшов!». Або: «А цей був навіть на Памірі… Такий він крутий!».
Люди завжди шукали з ним товариства. Бо розуміли, що поруч мають людину, з якою можна просто поділитись, по-дружньому поспілкуватись… Це людина, яка нічого не вимагатиме натомість. Він любив життя, дітей, мене… Попри це, мав чітке розуміння того, що таке обов’язок і країна.
До мене дзвонять хлопці, з якими він служив, і кажуть, що Юрій був для них як батько. Коли за тобою плачуть твої побратими, значить, ти недаремно прожив своє життя. І не треба посипати голову попелом. Наш тато помер Героєм!