«Ми жартуємо між собою, що розвідники — няньки. Групу заводимо, потім виводимо»
Захисник України Лісоруб після поранення на кілька діб приїхав додому
Богдан Загурський із позивним Лісоруб — людина скромна, зате відважна й рішуча. Пан Богдан пішов на Майдан у листопаді 2013 року, відразу після того, як побили студентів… Народився на Золочівщині, працював у геологорозвідці водієм, інструктором зі спорту. Останнє місце праці перед війною — в одному зі столичних інститутів. Був і зварювальником, і інструктором. Заробляв на той час непогано. Оскільки місце праці було поруч з Майданом Незалежності, Богдан Загурський розривався між роботою і Майданом. Одного разу проректор викликав його «на килим» і сказав вибирати: або робота, або Майдан… Вибрав Майдан.
А потім була війна на сході, куди пішов добровольцем. І став воїном з позивним Лісоруб. Воював у загоні «Айдар»… Та війна для Лісоруба завершилася на початку 2017 року. Після поранення. Хоча він не раз туди повертався. «Найбільше знаєте чого боявся? Померти у ліжку. Бо воїн повинен захищати свою землю і померти як герой». Тривала реабілітація, лікування… Коли почалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, вже наступного дня мені знову зателефонував Лісоруб. «Не переживайте. Ми переможемо. Все буде Україна».
Час від часу Лісоруб телефонував мені з різних «точок». Потім зв’язок зник. Але я вірила, що він обов’язково дасть про себе знати. І ось кілька днів тому ми зустрілися з Богданом Загурським. Після чергового поранення йому «витягали осколок», а командування вручало йому «Хрест добровольця», тому й «вирвався» до Львова.
— Коли орки 24 лютого напали, я другий день лежав у неврології, — каже пан Богдан. — О 6-й ранку мені зателефонував командир з позивним Давид: «Лісорубе, що робиш?». Кажу: у лікарні. «Лісорубе, ти що, давай вставай! Війна почалася». Звісно, я швиденько зібрався і навіть не попрощався ні з ким у лікарні. Спочатку допомагав друзям і знайомим доправити дітей до кордону. Оскільки у Давида ще не вся група була сформована, поїхав до Києва… Згодом знову зателефонував Давид: «Давай, Лісорубе. Група набрана. Поїхали воювати». Звісно, я поїхав. Потрапили ми у Сіверськодонецьк. Пішли оглядати наші позиції… А через хвилин 20 як почалося! Гатили цілу ніч… Потім я cкинув бронежилет і почав копати собі глибший окоп. Дощ лив як із відра. За ніч вирив глибокий і вузький окоп, щоб менше туди потрапляло осколків.
— Що найстрашніше на війні?
— Для мене — потрапити в полон. Я іноді сплю або стою на варті і думаю: «Боже, тільки би не потрапити їм до рук». Не боюся загинути за Україну, бо знаю, що таке війна. Аби тільки не полон… А ще страшно, коли гинуть побратими. Тяжко пережив, коли загинули двоє моїх друзів, з якими познайомився на фронті. Звик до них. Як кажуть, встиг пройти з ними і Крим, і Рим.
— Ви також були поранені…
— Руки і нога. А ще була контузія. Та це нормально на війні. Контузію на фронті мають усі. Але тепер маю такі класні навушники — мені англійці подарували.
— У чому полягає ваша служба?
— Ми — розвідники. Жартуємо між собою, що ми — няньки. Групу заводимо, потім групу виводимо.
— Скільки годин на добу можете спати?
— Дві-три години. Якщо я на роботі, можемо не спати й цілу добу. До прикладу, йде бій. Знаємо, що є поранений, його треба забрати з тієї «точки». Шукаємо шляхи підходу і відходу.
— Ви кілька разів приїжджали забрати позашляховик. Зараз також повезете?
— Ні. Цим уже інші займаються… Привозять англійці чудові машини. Дехто з наших волонтерів «підкидає». Але, на жаль, є такі бізнесмени, які куплять старого ґрата, стануть до знимки перед ним, і ось таке авто поїхало на фронт. А таке авто іноді навіть до фронту не доїжджає… Мені не раз хотілося зустрітися з такими «меценатами» і сказати їм: хочете дати армії машину, дайте нормальну! Не купуйте десять машин для піару. Краще одну, але справну.
— Одягом волонтери також допомагають?
— Допомагають. І армія допомагає. А якщо хочу мати щось краще, до прикладу, натовське, то сам собі можу купити. Отримую 120 тисяч гривень на місяць. Також є щедрі підприємці, які можуть те краще подарувати.
— Ви мали кілька поранень. Про демобілізацію можна навіть не запитувати?
— Краще не запитуйте! Воюватиму доти, поки не знищимо ворога і не виборемо Перемогу. Сподіваюся, це вже недовго триватиме. Схиляюся до думки, що через пів року війна закінчиться. Нашою Перемогою.
— Що має статися, щоб закінчилася війна?
— Щось має статися з пуйлом. А його шавки швидко «перевзуються». Учора хвалили росію, а вже сьогодні кажуть, що ЗСУ — ось це потужна армія!