13 січня Е-квиток “не поїде”... Чому?
Готовність системи Е-квитка станом 30 листопада керівник проєкту Роман Лев оцінив на рівні у понад 90%
Із 13 січня 2022 року у львівських маршрутках мали би запустити систему електронного квитка. Принаймні так обіцяли чиновники Ратуші. А як буде насправді?
Готовність системи Е-квитка станом 30 листопада керівник проєкту Роман Лев оцінив на рівні у понад 90%.
«Якщо не проведено повного спектра тестування системи, не можна говорити про повну готовність системи. Майже завершено монтажні роботи, валідатори встановлено у 723 одиницях транспортних засобів міста (станом на 30 листопада). Перевізники додатково подали транспортні засоби для монтажу валідаторів. Будемо монтувати у грудні ще близько 60 одиниць транспорту. Рухомий склад, який перевізники планують закупити, буде обладнаний валідаторами наступного року. Спеціалісти працюють по 12-14 годин, аби львів’яни вчасно почали користувалися Е-квитком. Це унікальний проєкт. Те, що зробили в Києві, не до порівняння з тим, що робимо ми у Львові».
За словами керівника проєкту, після запуску системи Е-квитка передбачено 9-12 місяців так званого дефектного періоду (тестування, накопичення інформації по роботі і випробовування системи у «бойових» умовах).
«Для такого великого проєкту, етап тестування може налічувати до пів року. А дефектний період складатиме 9-12 місяців. Тому це не є одногодинний запуск. Система буде вивчатися на помилки, покращуватиметься», - підсумував Роман Лев.
Колишній директор департаменту житлового господарства й інфраструктури ЛМР Андрій Білий розповів “ВЗ”, що з 13 січня Е-квиток точно “не поїде”... “Що владі треба зробити, аби він “поїхав” хоча би 13 квітня? Затримка у три місяці — більш-менш нормальна, тому треба зібратися і працювати, - наголосив пан Білий. - Але найгірше, що існує ризик зриву проєкту Е-квитка у Львові. Аби ця система працювала прозоро, усі пасажири-пільговики повинні мати спеціальні картки. На жаль, лише 8 грудня стартувала видача транспортних карток для пільговиків, тож до 13 січня усім видати не встигнуть. Прийнято 87 тисяч заяв, надруковано лише близько 20 тисяч карток “Леокарт”. Є окремі питання щодо проїзду військових: у їхньому посвідченні написано, що можуть їхати у транспорті безкоштовно - у будь-якому місті України”.
Також, як вважає Андрій Білий, на перших етапах буде проблема з проїздом у міському транспорті людей, які живуть, наприклад, у Солонці, яка не входить до складу Львівської ОТГ. У таких випадках водії маршрутних автобусів матимуть зайвий клопіт — будуть пояснювати пасажирам, що треба купувати у водія разовий квиток за 15 гривень. “У мерії вже би мали офіційно пояснювати, як у разі впровадження Е-квитка будуть їздити пасажири, що живуть не у Львівській ОТГ”, - каже Андрій Білий.
Читайте також: Разовий квиток - 10 гривень, придбаний у водія - 15