Колишні правоохоронці «штурмували» Верховну Раду
Вимагали перерахунку пенсій
Кілька тисяч пенсіонерів МВС штурмували у середу, 14 липня, Верховну Раду. Люди прийшли з вимогою перерахувати їм пенсії. Скандували «Вийди до нас, Разумков!», «Банду — геть!». Владі дали на роздуми 20 хвилин, але й після цього ніхто до колишніх правоохоронців не вийшов.
Як розповів «ВЗ» один з учасників мітингу, колишній правоохоронець Ігор Давиденко, пенсіонерів МВС стримували поліція і Нацгвардія. Але після того, як до них не вийшов
У липні колишні працівники міліції, які зараз на пенсії, отримали відчутно менші пенсії, ніж у червні. Як наслідок, близько 300 колишніх правоохоронців (6 автобусів) 13 липня, о 21-й годині, виїхали з Львівщини до Києва на пікет. Свої вимоги до Верховної Ради, Кабінету Міністрів та президента висували також інші обласні ветеранські організації зі всієї України.
«Вважаємо, влада не виконує Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (від
— У 2016 році виникла заборгованість у пенсіях правоохоронців. У когось заборгованість була тисяча грн, у когось — дві тисячі грн (виплати залежать від стажу, вислуги років тощо). Тоді мав відбутись перерахунок пенсій. І його таки зробили. Виплату заборгованості розподілили на 2,5 року, — веде далі Степан Шиян. — У червні 2021 року усю заборгованість перед пенсіонерами — колишніми правоохоронцями — погасили. Зараз пенсія залишається на тому самому рівні, що була до заборгованості. Ми вимагатимемо від влади, аби закон 2262 виконувався!
Колишня працівниця міліції, яка вийшла на пенсію у званні майора, пані Ірина розповіла журналісту «ВЗ», що до березня 2018 року вона отримувала пенсію у розмірі 2053 грн. 21 лютого 2018 року вийшла постанова Кабміну, згідно з якою пенсіонерам-правоохоронцям перерахували пенсії з 1 січня 2016 року. Відтак з 1 січня 2018 року їй почали нараховувати збільшену пенсію у розмірі 4461 грн. Але за два роки, з 2016-го по 2018 р., держава, згідно з порядком перерахунку пенсій, заборгувала їй 57 тисяч 800 грн. Цей борг почали віддавати з 1 січня 2019 року: щомісяця доплачували 1204 грн. А з січня 2020 року до червня включно вже щомісяця отримувала доплату у розмірі 2408 грн. Оскільки борг держава виплатила, з липня доплати припинилися. І зараз пенсія пані Ірини становить 4400 грн. У такій ситуації опинилося чимало людей. Розуміють, що формально держава зробила все правильно, але як їм тепер жити?..
Після подій під Верховною Радою з’явилась інформація, що Кабінет Міністрів схвалив перерахунок пенсій. Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив під час засідання уряду. «Як і було анонсовано раніше, сьогодні ми ухвалимо рішення про підвищення пенсій військовим пенсіонерам. Питання потребує нагального вирішення. За ініціативи президента Володимира Зеленського сьогодні це буде зроблено, і сотні тисяч військових і працівників органів правопорядку отримають додаткові пенсійні доплати», — сказав пан Шмигаль. Він зауважив, що через недосконалість законодавства у 2018 році велика кількість військових пенсіонерів не отримували індексації. Для виправлення цієї ситуації, розповів пан Шмигаль, уряд ухвалює рішення про встановлення щомісячних доплат. Додаткові кошти отримуватимуть майже 400 тисяч військовослужбовців. Разом з тим буде встановлено мінімальну пенсійну виплату — в розмірі 3 тисячі 854 грн.
Читайте також: Уряд схвалив перерахунок пенсій для військовослужбовців