Пенсії збільшать тим, хто не пішов на заслужений відпочинок, а далі працює
З 1 квітня — перерахунок пенсій у зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/509591/pensiia.jpg)
Лише у березні українським пенсіонерам проіндексували пенсійні виплати, як вже з 1 квітня дехто знову отримає пенсію з підвищенням. Це відбувається через підвищення мінімальної зарплати. Якщо до 1 квітня «мінімалка» становила 7100 гривень, то з настанням нового місяця мінімальну зарплату в Україні підвищують до 8000 гривень. А це, зрозуміло, призведе до підвищення пенсії з 2840 до 3200. Чи всі пенсіонери зможуть розраховувати на це підвищення?
Про це журналістка «ВЗ» запитала у керівника відділу Управління обслуговування громадян ГУ Пенсійного фонду України у Львівській області Любові Ключник.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/03/%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9.jpg)
— Якщо у березні відбулася індексація пенсійних виплат, і майже всі пенсіонери отримали підвищення на майже 8 відсотків (у середньому це приблизно 320 гривень), то з 1 квітня відбудеться не індексація, а перерахунок для окремих категорій пенсіонерів, — каже Любов Йосипівна. — Насамперед йдеться про ті пенсії, які отримують українці у віці від 65 років і які обов’язково виконали норми щодо стажу. Жінки — не менш ніж 30 років, чоловіки, відповідно, — 35. Згідно з законом, вони мають право на виплату в розмірі 40% мінімалки. Зараз це 2840 грн, а з 1 квітня — 3200 грн. Окрім того, пенсії буде збільшено тим, хто не пішов на заслужений відпочинок, а й далі продовжує працювати. У деяких випадках розмір збільшення може становити понад 500 гри-вень.
— Чому саме цій категорії населення перерахують пенсії?
— Це суттєва частина із близько 10 мільйонів українців на пенсії. Йдеться саме про тих, хто працює офіційно. Розмір їхнього стажу збільшується, тому вони мають право на перерахунок пенсій. Такий перерахунок відбувається не частіше, ніж раз на два роки, і відбувається у квітні.
— Тобто, якщо пенсіонеру, що працює, торік додали кількасот гривень за додаткові два роки стажу, то цьогоріч він може не сподіватися?
— Звісно. Це відбувається раз на два роки. І перерахунок робиться автоматично. Не потрібно йти у Пенсійний фонд і не треба писати жодних заяв.
— Якщо відпрацьовані понаднормово два роки минули, до прикладу, 15 квітня. То чи отримає таку доплату ця людина?
— Так, отримає. Але не у квітні, а трохи пізніше. Після того, як до Держреєстру загальнообов’язкового державного пенсійного страхування надійдуть дані про нарахування та сплату Єдиного соціального внеску за перший квартал — за січень, лютий та березень. Треба врахувати, що у реєстр інформація про ЄСВ надходить не 1 квітня. Страхувальники подають звітність протягом 40 днів після завершення кварталу. Тобто її акумулюють у реєстрі тільки у середині травня. Аналогічними були умови у 2023 році, і пенсіонери, що працюють, отримали перераховані виплати у червні.
— Доплату за квітень і травень у такому випадку не отримають?
— Отримають — і за квітень, і за травень також.