«Депутатський хор може гастролювати Україною, виступати на корпоративах, – аби заробити гроші у міський бюджет»
На репетиції міські обранці заспівали «Червону руту» й Гімн. Вердикт диригента Дмитра Кацала – «Потенціал є»
У сесійній залі Львівської міської ради відбулася перша репетиція хору її депутатів — під диригуванням керівника капели «Дударик» Дмитра Кацала. Навчатися співу прийшли два десятки депутатів від усіх фракцій (у міськраді — 64 мандати. — Авт.), окрім обранців від ВО «Свобода». Чомусь не прийшов на репетицію і головний ідейний натхненник хору — голова Львівської ОТГ Андрій Садовий.
За свого шефа «віддувався» депутат від фракції «Самопоміч», директор департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко. Каже, хор — не дурниці і піар-забаганка, а вимога часу. Мовляв, депутати повинні вміти все — і танцювати, і співати… «Кожну сесію депутати розпочинають з виконання Державного гімну України. Тому добре, коли депутати будуть виконувати його гарно», — зауважив пан Бойко.
Диригент Дмитро Кацал вирішив, що спершу у депутатів треба «промацати» вокальні дані, визначити, хто яким голосом співає. Перші композиції, які виконали міські слуги — «Червона рута» та Гімн України. (Депутатів також вчитимуть співати духовний гімн України «Боже великий, єдиний», гімн ОУН, УСС, «Заповіт» Шевченка тощо). На столи поклали аркуші з текстами й нотами. Але далеко не усі депутати розумілися на нотах. Дехто з майбутніх професійних хористів помітно хвилювався…
Депутат від фракції «Варта» Ігор Зінкевич каже, що прийшов на першу репетицію «по приколу». Мовляв, хотів подивитися, що з того вийде, хто прийшов, хто як співає… А його колега по фракції Наталія Шелестак заявила таке: «У мене виникла геніальна ідея. Депутатський хор може гастролювати Україною, виступати на корпоративах, аби заробити гроші в міський бюджет. А чому б і ні? Ми ще досі не ухвалили бюджет розвитку. Міська казна потребує фінансів. Можна на гастролях заробляти»…
Депутатка від фракції «Європейська Солідарність» Уляна Пак каже, що співати вміє, бо з дитинства відвідувала гуртки, де вчилася співу. На її думку, хор потрібен, бо він допоможе згладити гострі політичні кути серед депутатського корпусу.
«Вважаю, депутатський хор — гарний експеримент. Такого немає ніде в Україні. Це може стати класною фішкою, навіть для того, щоб депутати могли між собою ближче познайомитися, подружитися», — заявив депутат від фракції «Самопоміч» Володимир Лучишин.
Депутат від фракції «Голос» Андрій Курочка — професійний співак. Під час репетиції його голос вирізнявся з-поміж інших. А все тому, що пан Курочка двадцять років співав у хоровій капелі «Дударик». Запитую, чи варто міським депутатам співати, хіба не краще зайнятися ухваленням важливих для громади рішень? «Завдяки хору в сесійній залі все може лише покращитися, — вважає Курочка. — Упевнений, що репетиції та хор допоможуть вирішувати спільні проблеми й зблизити депутатів».
«Потенціал є, — підсумував після репетиції Дмитро Кацал. — Якби тут зібралося 60 депутатів, була би фантастика… Я побачив, що в депутатів горять очі, і серед них є хороші голоси. Українці ментально схильні до співів, тому навчити можна практично будь-кого. Трохи роботи над технікою співу, і буде справжній депутатський хор».
Перший публічний виступ хористів із депутатськими мандатами відбувся на площі Ринок.
Коментар для «ВЗ»
Любомир Мельничук, депутат ЛМР від фракції ВО «Свобода»
Наша фракція не прийшла на першу репетицію хору, бо депутати брали участь у засіданнях комісій. Для нас важливіше цей час присвятити вирішенню проблем виборців, ніж співати в хорі… Не усі виборці правильно зрозуміють ідею хору. Виборці не обирали депутатів для того, щоб вони займалися хоровим співом, а не вирішенням проблем міста.
Водночас дивує інше. Чому на репетицію не прийшов Андрій Садовий, який запропонував створити такий хор? Сприймаю це як легенький тролінг від Садового. На репетиції він би мав перший стояти і показувати приклад!