Яблуко від генпрокурорської яблуні падає недалеко...
Чоловік очільниці ГПУ Ірини Венедіктової на рівному місці «заробив» понад 700 тисяч гривень!
Чи не щодня команда президента Зеленського нівелює «революційно-новаторські» гасла, з якими чинний глава держави ішов на вибори у квітні минулого року і в які повірили довірливі виборці. Свіжа ілюстрація на цю тему — нова скандальна історія з генпрокуроркою Іриною Венедіктовою. Точніше, з її чоловіком. Але «какая разніца?», сказав би Володимир Олександрович…
Ідеться про речі морального плану, до яких часто апелює, на які любить звертати увагу наш президент. За повідомленням проєкту журналістських розслідувань Bihus.info, чоловік генпрокурорші, полковник Денис Колесник, провернув кадрово-фінансову комбінацію, від якої несе поганим душком. 25 вересня цього року він подав рапорт на звільнення із посади заступника начальника Департаменту кіберполіції Національної поліції України. Попросив передбачену для держслужбовців у таких випадках фінансову допомогу та інші виплати. І їх йому виплатили у сумі 774 тисячі 644 грн. У цю суму входили 608 тисяч разової допомоги під час звільнення, 103 тис грн зарплати, премій і компенсацій за невикористані відпустки, ще понад 60 тисяч грн — матеріальна допомога й допомога на розв’язання соціально-побутових питань. Крім того, йдеться у журналістському розслідуванні, полковник просив і отримав компенсацію за нібито довге і дороге лікування від коронавірусу…
30 вересня Колесника звільнили. Однак він і далі продовжував ходити на звичну роботу, про його звільнення у приймальній, куди звернулися журналісти за роз’ясненням, нічого не знали. А далі — ще більше кіно. Наступного дня після звільнення Колесника, 1 жовтня, Департамент кіберполіції оголосив конкурс на посаду, яку ще кілька днів тому обіймав чоловік генпрокурорки. 5 жовтня Денис Колесник подав документи на цей конкурс. А вже 10 жовтня знову офіційно працював на старій-новій посаді.
Як назвати такий кульбіт? Заробітчанство на грані фолу? У народній творчості є багато образних і доволі жорстких висловів на такий випадок. До офіцерської честі такі вчинки не мають відношення…
У квітні цього року Денис Колесник став фігурантом іншого скандалу: на його руці помітили швейцарський годинник Hublot вартістю 54 тисячі 280 доларів (приблизно 1,5 млн грн за тодішнім курсом Нацбанку). Згідно із законом, високопосадовець був зобов’язаний задекларувати такий коштовний «прикид». Щоправда, за винятком, якщо його подарувала йому дружина. Тоді напрошується запитання: звідки такі фантастичні грошенята у генпрокуроки?
Сама Ірина Венедіктова теж не може похвалитися суворим дотриманням чеснот державного службовця. Не так давно у пресі було оприлюднено дані, що за проживання і користування благами державної дачі в елітному відпочинковому комплексі «Пуща-Водиця» генпрокурорка сплачувала утричі менше, ніж це передбачають розцінки оренди інших будинків цього комплексу. Закони писані не для всіх? А як же клятвені запевнення Зе! президента, який обіцяв, що разом зі своєю командою житиме за тими ж правилами, що і всі українці?
Як відреагувала на ці чергові зашквари у своїй команді Банкова? Традиційно. Як і у багатьох інших корупційних скандалах, на ці резонансні у суспільстві історії президентська канцелярія відбулася мовчанкою.