Передплата 2025 ВЗ

Яблуко від генпрокурорської яблуні падає недалеко...

Чоловік очільниці ГПУ Ірини Венедіктової на рівному місці «заробив» понад 700 тисяч гривень!

Чи не щодня команда президента Зеленського нівелює «революційно-новаторські» гасла, з якими чинний глава держави ішов на вибори у квітні минулого року і в які повірили довірливі виборці. Свіжа ілюстрація на цю тему — нова скандальна історія з генпрокуроркою Іриною Венедіктовою. Точніше, з її чоловіком. Але «какая разніца?», сказав би Володимир Олександрович…

Ідеться про речі морального плану, до яких часто апелює, на які любить звертати увагу наш президент. За повідомлен­ням проєкту журналістських розслідувань Bihus.info, чоло­вік генпрокурорші, полковник Денис Колесник, провернув ка­дрово-фінансову комбінацію, від якої несе поганим душком. 25 вересня цього року він подав рапорт на звільнення із посади заступника начальника Депар­таменту кіберполіції Національ­ної поліції України. Попросив передбачену для держслуж­бовців у таких випадках фінан­сову допомогу та інші виплати. І їх йому виплатили у сумі 774 ти­сячі 644 грн. У цю суму входи­ли 608 тисяч разової допомоги під час звільнення, 103 тис грн зарплати, премій і компенса­цій за невикористані відпустки, ще понад 60 тисяч грн — матері­альна допомога й допомога на розв’язання соціально-побуто­вих питань. Крім того, йдеться у журналістському розслідуван­ні, полковник просив і отримав компенсацію за нібито довге і дороге лікування від коронаві­русу…

30 вересня Колесника звіль­нили. Однак він і далі продовжу­вав ходити на звичну роботу, про його звільнення у приймальній, куди звернулися журналісти за роз’ясненням, нічого не зна­ли. А далі — ще більше кіно. На­ступного дня після звільнення Колесника, 1 жовтня, Департа­мент кіберполіції оголосив кон­курс на посаду, яку ще кілька днів тому обіймав чоловік генп­рокурорки. 5 жовтня Денис Ко­лесник подав документи на цей конкурс. А вже 10 жовтня зно­ву офіційно працював на старій-новій посаді.

Як назвати такий кульбіт? За­робітчанство на грані фолу? У народній творчості є багато об­разних і доволі жорстких висло­вів на такий випадок. До офіцер­ської честі такі вчинки не мають відношення…

У квітні цього року Денис Ко­лесник став фігурантом іншо­го скандалу: на його руці помі­тили швейцарський годинник Hublot вартістю 54 тисячі 280 доларів (приблизно 1,5 млн грн за тодішнім курсом Нацбан­ку). Згідно із законом, високо­посадовець був зобов’язаний задекларувати такий коштов­ний «прикид». Щоправда, за винятком, якщо його подару­вала йому дружина. Тоді напро­шується запитання: звідки такі фантастичні грошенята у генп­рокуроки?

Сама Ірина Венедіктова теж не може похвалитися суворим дотриманням чеснот держав­ного службовця. Не так дав­но у пресі було оприлюднено дані, що за проживання і ко­ристування благами державної дачі в елітному відпочинковому комплексі «Пуща-Водиця» генпрокурорка сплачувала утри­чі менше, ніж це передбачають розцінки оренди інших будинків цього комплексу. Закони писані не для всіх? А як же клятвені за­певнення Зе! президента, який обіцяв, що разом зі своєю ко­мандою житиме за тими ж пра­вилами, що і всі українці?

Як відреагувала на ці чер­гові зашквари у своїй коман­ді Банкова? Традиційно. Як і у багатьох інших корупційних скандалах, на ці резонансні у суспільстві історії президент­ська канцелярія відбулася мов­чанкою.