“Команда “Європейської солідарності” - політичний спецназ, який має досвід, мужність, силу і професіоналізм”, - Ірина Геращенко у Львові
Учасники першої десятки списку оновленої партії Петра Порошенка Олег Синютка та Ірина Геращенко розповіли у Львові про ідеологію, програму, та основні завдання партії під час парламентських виборів
Перша заступниця голови Верховної Ради України Ірина Геращенко та Олег Синютка, голова Львівської ОДА у 2014−2019 роках, нині у першій десятці списку партії Петра Порошенка «Європейська Солідарність». Сьогодні у Львові вони провели прес-конференцію, де презентували ідеологію та основні завдання оновленої партії, презентація якої відбулася 9 червня.
Нагадаємо, тоді екс-президент України Петро Порошенко і його партія «Європейська солідарність» офіційно розпочали виборчу кампанію та презентували першу десятку виборчого списку. Перший номер — сам Петро Порошенко, далі йдуть — спікер парламенту Андрій Парубій, віце-спікерка Ради Ірина Геращенко, командир 95-ї бригади ЗСУ Михайло Забродський, громадська діячка, співачка Софія Федина, лідер кримських татар Мустафа Джемілєв, волонтерка Яна Зінкевич, екс-голова Львівської ОДА Олег Синютка, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, віце-прем"єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.
На прес-конференції у Львові Ірина Геращенко наголосила, що і вона, і спікер Верховної Ради Андрій Парубій вважають далеким від законності указ президента Зеленського про дочасні парламентські вибори. Таку позицію вони вони висловили під час консультацій із лідером «Європейської солідарності» Петром Порошенком. Але партія «Європейська солідарність» створилася не тільки тому, що йдуть політичні перегони, а тому що є політична команда, яка відчула необхідність не просто зробити ребрендинг, а цементувати, посилити все важливе, що робила партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» останні п’ять років. Але водночас позбутися тих помилок, яких теж було немало. Зокрема, це посилення ідеологічної складової партії, що стояло на часі. «Тому сьогодні БПП «Солідарність» — це вже «Європейська солідарність», і для мене, як для людини до того позапартійної (хоча я, звичайно, була в політиці і працювала активно у демократичному таборі), це є перша політична партія, квиток якої я з радістю взяла, — сказала Ірина Геращенко. — Чому саме «Європейська солідарність»? Тому що у програмі цієї політичної сили, у єдиній програмі з усіх, дуже чітко записана ключова мета: членство України в ЄС і НАТО. Усі десять років у політиці я ніколи не змінювала орієнтирів, активно відстоювала власне ЄС і НАТО. Для мене також дуже важливо, що наша політична партія декларує серйозне посилення кадрового складу за рахунок «нових облич», але не просто запрошених «зірок», а професіоналів у важливих сферах. У першу чергу — безпеки, оборони, економіки, євроінтеграції. Тому наша команда — це такий політичний спецназ, який має довід, мужність, силу, професіоналізм, і готова і надалі дуже жорстко захищати національні інтереси України. У період турбулентності, в який зараз входить Україна, коли перед нею стоять серйозні виклики, український політикум абсолютно очевидно потребує такої команди, де є серйозне поєднання досвіду, професіоналізму, позиції, ідеології. Дуже важливо, що «Європейська солідарність» відмовилася від вождистського, лідерського типу побудови партійної структури, і будує її як серйозну ідеологічну партію. Дуже символічно, що ми з вами зустрічаємося в день, коли минає два роки запровадження безвізового режиму України із Європейським Союзом».
Олег Синютка наголосив: «Це не просто розмова про партійну структуру „Європейської солідарності“, це, в першу чергу, розмова про наші цінності, яким львів’яни надали перевагу не просто впродовж останнього періоду часу, а впродовж усіх років незалежності України. Львів’яни фантастично стабільні у своїх політичних уподобаннях: вони завжди підтримують людей, які сповідують правоцентристську ідеологію, європейські і євроатлантичні цінності. Сьогодні саме „Європейська солідарність“ робитиме кроки до якнайшвидшої адаптації українського законодавства та життя українців саме до європейських цінностей. Нам дуже важливо, що після президентських виборів партію очолив п’ятий президент України Петро Порошенко. Це була не тільки зміна лідера партії, а й зміна дуже багатьох облич у партії. Через людей, які викликали роздратування у суспільстві, „Європейська солідарність“ суттєво оновлює свої лави. „Нові обличчя“ — це, в першу чергу, професійні люди, до яких немає запитань у суспільства щодо чесності, професійності і компетентності. Цих людей, зокрема, ви бачите у першій десятці партії».
За словами Олега Синютки, у контексті результатів останніх президентських виборів і соціології, яку демонструють науковці напередодні парламентських виборів, так виглядає, що основне завдання партії буде в тому, щоб захистити здобутки, які країна отримала останнім часом. Перш за все, це речі, пов’язані з обороноздатністю країни та європейським вибором, ті здобутки, які наше суспільство отримало внаслідок Революції Гідності.
Щоправда, Олег Синютка та Ірина Геращенко зберігали інтригу і так і не оприлюднили перелік кандидатів, які будуть у партійному списку та боротися по мажоритарних округах на Львівщині.
«Список буде оприлюднений ЦВК, ви його побачите, щодо мажоритарки, то у нас є підтримка кількох наших кандидатів по Львівщині, яким ми ідеологічно симпатизуємо», — сказала Ірина Геращенко.
«До 20 червня ви побачите всі конкретні прізвища у розрізі всіх округів, — сказав Олег Синютка. — Обіцяю, що серед них будуть прізвища, які ніколи ще не були в українському парламенті. Але серед них також будуть люди, які своєю роботою і досвідом можуть принести успіх українському парламенту наступного скликання. Тут прозвучало прізвище Оксани Юринець — ми будемо її підтримувати на виборах до парламенту у тому окрузі, в якому вона балотувалася минулого разу і заслужила підтримку виборців, повагу у парламенті своєю принциповою позицією».
На запитання, чи буде партія підтримувати братів Дубневичів, які реєструються як самовисуванці, але є членами фракції у парламенті, Олег Синютка відповів:
— Я сьогодні був у Пустомитах на профспілковій конференції освітян. Там був також нардеп Богдан Дубневич, він мені показав документ, що вже зареєстрований як самовисуванець — по тому ж мажоритарному окрузі, по якому і йшов. Я вітаю таке його рішення балотуватися в наступний парламент. Він матиме можливість перевірити свій вплив серед виборців шляхом голосування. Під час виступу, звертаючись до присутніх, Богдан Дубневич висловився на підтримку курсу до європейського Союзу і НАТО. І я також вітаю таку позицію не тільки Богдана Дубневича, а й кожного українського депутата. Незалежно від того, у якій політичній силі будуть депутати, але нам треба мати в наступному парламенті більшість депутатів, бажано конституційну більшість, які підтримуватимуть курс України на євроантлантичну інтеграцію".