Полторак: "З початку агресії РФ українські сухопутні війська збільшилися втричі"
- 12.12.2016, 17:14
- 3 902
З початку російської агресії Сухопутні війська Збройних сил України взяли на себе основний удар.
За два з половиною роки чисельність Сухопутних військ збільшилась з 49 тисяч до 169 тисяч чоловік.
Про це в понеділок з нагоди Дня Сухопутних військ ЗС України у Києві заявив міністр оборони України Степан Полторак, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"C початку російської агресії Сухопутні війська Збройних сил України нараховували 49 тисяч особового складу. Були проблеми з постачанням, з оснащенням... у цих умовах ми зустріли війну. За два з половиною роки Сухопутні війська взяли на себе основний удар і навантаження. Сухопутні війська сформували за цей час 12 бригад, 8 полків. Чисельність Сухопутних військ на сьогодні день складає приблизно 169 тисяч: сформували управління резервного корпусу, провели реформування органів військового управління, створили чотири оперативних командування ", - сказав він.
Окремо Полторак згадав тих захисників, які ціною власного здоров'я та життя зупинили ворога і дали можливість Збройним силам України, зокрема, Сухопутним військам "наростити свої м'язи".
"Мужність і героїзм людей, які і сьогодні знаходяться на лінії зіткнення, а це більше 30 тисяч чоловік, які виконують бойові завдання, дали нам можливість сформувати потенціал війська, яке зупинило ворога і сьогодні реформується", - наголосив він.
Міністр оборони України переконаний, що однією з яскравих оцінок діяльності Сухопутних військ є те, що сьогодні тільки в Сухопутних військах державні нагороди отримали 7,5 тисячі чоловік.
"Це в основному солдати і офіцери, які виконували завдання в зоні проведення антитерористичної операції", - підкреслив Полторак.
Усіх, хто загинув, захищаючи Україну від російської агресії на сході держави, вшанували хвилиною мовчання.
Турчинов: "Сухопутні війська очистять Україну від російського ворога"
Секретар Ради нацбезпеки та оборони Олександр Турчинов прогнозує повернення окупованих територій під контроль України.
Інформацію передає прес-служба РНБО.
Турчинов привітав військовослужбовців Сухопутних військ із професійним святом.
"Сьогоднішнє свято ви знову зустрічаєте на бойових позиціях, але завдяки вашому професіоналізму та мужності ми зупинили сильного та жорстокого ворога, а згодом повністю очистимо від нього нашу землю", - наголосив Турчинов.
Україна відзначає День Сухопутних військ
Сухопутні війська були сформовані у складі Збройних Сил України у 1996 році.
Сьогодні, 12 грудня, в Україні відзначають День Сухопутних військ. Свято встановлене в Україні «…ураховуючи заслуги Сухопутних військ України як найчисленнішого виду Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави…» згідно з Указом президента України «Про День Сухопутних військ України» від 18 жовтня 1997 р. № 1167/97.
Сухопутні війська були сформовані у складі Збройних Сил України на підставі Указу президента України відповідно до статті 4 Закону України «Про Збройні Сили України» у 1996 році.
Сучасні СВ ЗСУ — це міцний моноліт механізованих і танкових військ, ракетних військ і артилерії, армійської авіації, частин і підрозділів протиповітряної оборони, спеціальних військ, частин та установ технічного та тилового забезпечення.
Наразі Сухопутні війська організаційно складаються з Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, оперативних командувань «Південь», «Північ», «Захід», «Схід» та частин безпосереднього підпорядкування Командуванню Сухопутних військ Збройних Сил України. До складу Сухопутних військ ЗСУ також входять військово-навчальні заклади.
Джерело: Тиждень.ua