Вуличний баскетбол виграли “Паталахи”

У районному Миколаєві молодь “відривається” біля нетрадиційного спортивного заняття — стрітболу

Серйозну конкуренцію футболові у місті цементників готове скласти нове захоплення тутешньої молоді — стрітбол (вуличний баскетбол). Це “більш демократичний” підвид свого “старшого брата”, який дозволяє грати у меншому складі: один проти одного, два проти двох, три проти трьох, не вимагає великих затрат, але дає багато “кайфу”. Займатися стрітболом у райцентрі приходять після роботи і у вихідні кілька десятків молодих людей віком від 18 до 35 років. Недавно на трьох своїх майданчиках вони провели перший представницький турнір за участю 24 команд. На нього, домовившись через соціальні мережі, з’їхалися такі ж ентузіасти з Івано-Франківська, Львова, Золочева, Моршина, Нового Роздолу.

Кілька років тому миколаївські стрітболісти кинули оком на закинуте поле за стадіоном спорткомплексу “Ювілейний”. Там планували зробити хокейну “коробку”, але який хокей з його бюджетом може бути за нинішньої кризи!

- На цьому майданчику вже росла трава по пахи, кинувся борщівник, вже й дерева укорінилися, — пригадує один з популяризаторів стрітболу у Миколаєві, працівник райдержадміністрації Андрій Тупис. — Разом з хлопцями взяли сокири-лопати в руки — і за роботу! Торік підготували один майданчик під стрітбол, цього року облаштували ще два. Матеріали діставали за свої, волонтерські кошти. Потрібна була труба-стійка для щита — зібрали між собою 600 грн. і придбали її. Наш активіст Тарас Чопак (працює у кузні) виконав основні монтажні роботи — зварював конструкції... Хотів би також подякувати за допомогу в облаштуванні стріт-майданчиків Володимиру Паньківу, Тарасу Харишу, братам Юрію та Адріяну Дмитрівим, Ярославу Лехничу, Андрію Андрушку, Павлу Маречку, Остапу Котику, Олегу Старовецькому, Андрію Гнатіву, Івану Максимовичу. В організаційних питаннях чимало нам посприяли Іван Наконечний, Іван Гречкосій, Василь Калічак, Володимир Титаренко.

Стрітболом у Миколаєві захоплюються менеджери, студенти, комп’ютерники, бухгалтери-ревізори, діджеї, безробітні. Виявляють інтерес до цього виду вже і дівчата. Про те, як “заразилися” тут цим видом спорту, свідчить зокрема те, що фірмові м’ячі хлопці через Інтернет замовляють в Америці...

Перші офіційні змагання зі стрітболу у Миколаєві пройшли більш ніж успішно. Головну нагороду здобула команда з екзотичною назвою “Паталахи” (Івано-Франківськ), яка здолала не менш екзотичну львівську “Півшишечки”. Кращим бомбардиром став Дмитро Неволін (чемпіон Європи, майстер спорту міжнародного класу), а кращим гравцем — Антон Воскобойник, який представляв “Пивоманів”. Крім кубків, медалей, кращим стрітболістам вручили “прикольні” футболки. Якщо “кайф” — то у всьому...

Схожі новини