«За пів години депресію, як рукою зняло»
У сквері Івана Павла II, що на Сихові, нарешті розквітли сакури — із понад двотижневим запізненням. Це подарунок львів'янам на Великодні свята, хоча сихівчани дуже очікували старту цвітіння на саме свято Воскресіння. Квітучі дерева неабияк доповнили б атмосферу гаївок у дворі церкви Різдва Пресвятої Богородиці
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/531585/sakury2.jpg)
Тепер дерева з рожевим цвітом стали головним Інстаграмним місцем Львова. Це місце позначено на онлайн-мапі проєкту «Весна у Львові»: алея сакур налічує кількадесят дерев і постійно поповнюється.
Журналіст «ВЗ» не встигла поїхати в Ужгород, але на Сихів поспішила, аби зловити квіткову атмосферу та зробити колоритні фото сакур на згадку. І я така не одна. Біля сакур — не лише фотосесії, а й квіткові конкурси, флешмоби, розваги… Дехто приходить у сквер з поганим самопочуттям, а повертається «іншою людиною».
/wz.lviv.ua/images/news/2025/04/%D1%81%D0%B0%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B8.jpg)
«За пів години втому, депресію, як рукою зняло — сакури зцілюють», — ділитися враженням сихівчанка Маріанна.
Екскурсоводи відкрили на Сихів туристичні мандри «Унікальний Сихів у цвіті сакур». Коштує така екскурсія 125 грн.
/wz.lviv.ua/images/news/2025/04/%D1%81%D0%B0%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B83.jpg)
«Сакура — це збірна назва японських вишень. Це не є один конкретний вид. У Львові є і плакучі сакури, і сакури канзан, — розповідає директорка ботанічного саду Національного лісотехнічного університету України Наталія Кендзьора. — Термін цвітіння залежить від кліматичних умов. Якщо тепло — сезон буде коротший. Якщо прохолодніше і не буде дощів, то він буде довшим».