Передплата 2025 «Неймовірні історії життя»

«Великдень у гаю» запрошує на гаївки

Цього року відзначення Великодніх свят у Львові буде скромним. Без розважальних концертів, адже триває війна, підлий ворог б'є по мирних українських містах. Щодня гинуть люди на фронті та в тилу… У Ратуші кажуть, на відзначення Великодня з міського бюджету не піде жодної копійки

Фото з архіву «ВЗ»
Фото з архіву «ВЗ»

Як розповів «ВЗ» в. о. на­чальника управлін­ня культури Львівської міської ради Олексій Тара­бан, у неділю, на Великдень, у Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» для львів'ян і гостей міста від­будеться традиційне святкуван­ня «Великдень у гаю». Якщо у звичайний день вхідний квиток коштує 150 гривень, то на Ве­ликдень — 250 (пільговий — 100 грн). Щоправда, адміністрація скансену пропонує безкоштов­ні відвідини для військових, со­ціально вразливих категорій на­селення тощо.

На галявині біля водяно­го млина Шевченківського гаю — Великодні забави для дітей. Найменші відвідувачі навчаться водити свої перші гаївки… Ви­ступатимуть етногурти «ШУМ», «ЕТЕРІЯ» і «Бурдон». У церк­ві із села Кривок відбудеть­ся вечірня Великодня літургія.

«Фішка» святкувань «Велико­дня у гаю» — гаївки з організа­цією української молоді «Спад­щина». «Це жива традиція, що триває у гаю десятиліттями, — розповів Олексій Тарабан. — Бу­демо водити „Кривий танець“, „Вербовую дощечку“, „Стру­мок“, „Подоляночку“, „Хор­ти і вовки“, „Царівну“, „Мос­ти“, „Голубку“… А також грати в „шума“, „моргалки“, „ременя“. Хлопці збудують вежу та сло­на. Щороку збираємось в гаю, щоб розділити радість світло­го свята Великодня та дати зву­чання тій самій пісні - весняній, життєствердній. Цьогоріч за­прошуємо підтримати живу га­ївкову традицію, одне одного та українське військо, яке у ці темні часи є нашим світлом і захистом від сил зла».

Поливаного понеділка (21 квітня) у СШ № 49 відбудуться гаївки разом з дитячим колек­тивом «Світлиця», який виступа­тиме під керівництвом фолькло­риста, колекціонера музичних інструментів Любомира Кушли­ка.