Передплата 2025 «Добре здоров’я»

Конклав Папу вибирав, а Рим гроші рахував…

Величезний потік туристів напередодні й під час обрання нового понтифіка забезпечив Вічному місту 600 мільйонів євро додаткових доходів. Як підрахувала Італійська асоціація підприємств, у період, коли у Ватикані відбулися похорон попереднього Папи Римського Франциска й обрання нового Папи Лева, Рим прийняв від 700 до 900 тисяч туристів

Прочани, які зібралися на площі Святого Петра у Ватикані, вітають білий дим над Сикстинською капелою. Нового Папу обрали! Фото Facebook
Прочани, які зібралися на площі Святого Петра у Ватикані, вітають білий дим над Сикстинською капелою. Нового Папу обрали! Фото Facebook

Із 21 квітня по 8 травня туристи, що прибули до Вічного міста, оплатили там 2 мільйони 400 тисяч ночівель, витративши на проживання 144 мільйони євро. На харчування гості Рима витратили 58 мільйонів євро, на транспорт — 29 мільйонів, а на придбання сувенірів — 43 мільйони євро. Звісно, для столиці Італії ці гроші не зайві…

Як пояснюють експерти, напевно, туристів і прочан у Вічному місті цьогоріч було би трохи менше, якби не Ювілейний рік, який зараз відзначає Католицька церква.

«На 2025-й, — інформує, зокре­ма, УГКЦ, — за усталеною по­над 700-літньою традицією Ка­толицької церкви, припадає ювілей — особливий рік, під час якого Римський архієрей надає вірним, за виконання певних умов, повний відпуст гріхів… Початково його святкування повинно було від­буватися раз на 100 років, але згодом традиція відзначення ювілею скорочувалася до 50, 33, аж поки Папа Павло ІІ 1457 року не утвердив 25 років. Така хронологія святкування збере­глася донині».

Охочих мати «повний відпуст гріхів» у світі чимало, тому багато хто планував поїздку до Ватикану, розташованого на території Рима, заздалегідь, без «прив'язки» до кардинальського конклаву. А коли помер Франциск і стало зрозуміло, що невдовзі відбудуться вибори нового Папи, до «ювілейних» прочан додалися ті, що конче хотіли побачити білий дим над Сикстинською капелою на власні очі…

Римські підприємці, натхненні додатковими заробітками, днями звернулися до влади Вічного міста з пропозицією більше інвестувати в інфраструктуру столиці Італії, зокрема, в готельну й транспортну, а також розробити інноваційну стратегію промоції туризму. На думку бізнесменів, це допоможе зберегти позиції Рима у списку найбільш відвідуваних міст нашої планети.