«Так, як харків'яни люблять свій Харків, багатьом іще треба повчитися»
У Палаці культури ім. Гната Хоткевича відкрили виставку «Харків — фортеця». Виставка присвячена місту-герою Харкову, якому торік виповнилося 370 років
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/530135/vystavka.jpg)
Власне, це залізобетонне місто і його мешканці впродовж усієї своєї історії доводили і доводять, що Харків — український, адже багато видатних особистостей, які творили історію, культуру, мистецтво, літературу України, народжені саме там, на Слобожанщині. Перший пам’ятник Тарасові Шевченку в Україні і в Європі встановили 1900 року саме в Харкові на кошти родини Алчевських.
Організаторами проєкту «Харків-фортеця» є Харківська громадська організація «Гостинна на Дворянській» та Корпорація «Консалтингова група «Рубаненко і партнери». До організації львівської експозиції долучилася кураторка Івона Лобан і її Артстудія.
Виставку експонували у Харкові, Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» та у Верховній Раді України. І от вона примандрувала до Львова, де до її експозиції доєдналися львівський художник Михайло Скоп та київський митець Андрій Лазутін (псевдо Лаза), адже саме Харків надихнув їх на створення нових картин.
/wz.lviv.ua/images/news/2025/03/%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%96%D0%B2.jpg)
Організаторка виставки Людмила Рубаненко розповіла про діяльність творчого клубу «Гостинна на Дворянській», про те, як ще в далекому 2007 році вони організовували акції в різних містах, зокрема у Львові й Києві, на яких переконували, що Україна — єдина. У 2007 році був перший приїзд до Львова з виставкою «Зустріч», а у 2008 — до Києва приїхала виставка «Соборність». Зініційований невгамовною пані Людмилою і її однодумцями проєкт «Великі земляки» розповідає про видатних особистостей, пов’язаних з Харковом. В рамках цього проєкту виходять книги, календарі, присвячені видатним харків'янам.
/wz.lviv.ua/images/news/2025/03/%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%96%D0%B22.jpg)
Пані Людмила деталізувала назву «Харків-фортеця». Залізобетонне місто Харків — фортеця науки, культури, музики, образотворчого мистецтва, літератури, національного відродження України тощо.
/wz.lviv.ua/images/news/2025/03/%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%BA%D1%96%D0%B23.jpg)
У Палаці культури ім. Гната Хоткевича (уродженця Харкова) для цієї масштабної виставки виділено два поверхи: на першому власне документально-ілюстративні матеріали, а нижче, в цокольній кімнаті, представлено 9 робіт Михайла Скопа, решта — Андрія Лаза.
Івона Лобан, представляючи гостей з Харкова, сказала: «Ми, львів'яни, вважаємо, що вміємо любити рідний Львів, як ніхто інший. Але, спілкуючись з цими людьми, розумієш, що так, як харків'яни люблять свій Харків, то багатьом іще треба повчитися».