Орланам сподобалося жити під Чорнобилем
На території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, 270 тисяч гектарів якого стали об'єктом посиленого вивчення науковців, живе близько 20 пар орланів-білохвостів. Занесені у Червону книгу, птахи на ураженій «мирним атомом» території почуваються добре
:format(webp)/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/532614/orlan.jpg)
Про це свідчить те, що вони активніше гніздяться тут і розводять потомство. Нове сімейство цих орлів-гігантів (розмах крил — 250 сантиметрів) орнітологи спостерігали у гнізді на 20-метровій сосні неподалік річки Прип’ять. Самка та її пташеня із цікавістю дивилися на вчених із потужними фотооб'єктивами: побачити людей у загалом безлюдній зоні для них — дивина…
Орлани понад усе полюбляють спокій, тишу, розводяться подалі від масивів, де люди ведуть активну господарську діяльність. Вибір на Чорнобильську зону зробили не останньою чергою і через те, що в ній багато корму. У цих краях повно всякої звірини, тож із полюванням немає проблем.
Загалом в Україні живе до 200 пар орланів. Недавно одного такого пораненого птаха неподалік кордону із Білоруссю підібрали воїни ЗСУ. І зробили те, що завжди чинять при зустрічах із покаліченими представниками фауни: передали велета в руки ветеринарів.