Передплата 2025 «Добра кухня»

Орланам сподобалося жити під Чорнобилем

На території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, 270 тисяч гектарів якого стали об'єктом посиленого вивчення науковців, живе близько 20 пар орланів-білохвостів. Занесені у Червону книгу, птахи на ураженій «мирним атомом» території почуваються добре

Серед своїх родичів орлани вирізняються білим оперенням на хвості і такою ж головою.
Серед своїх родичів орлани вирізняються білим оперенням на хвості і такою ж головою.

Про це свідчить те, що вони активніше гніздяться тут і роз­водять потомство. Нове сімей­ство цих орлів-гігантів (роз­мах крил — 250 сантиметрів) орнітологи спостерігали у гніз­ді на 20-метровій сосні непо­далік річки Прип’ять. Самка та її пташеня із цікавістю ди­вилися на вчених із потужни­ми фотооб'єктивами: побачи­ти людей у загалом безлюдній зоні для них — дивина…

Орлани понад усе полюбля­ють спокій, тишу, розводяться подалі від масивів, де люди ве­дуть активну господарську ді­яльність. Вибір на Чорнобиль­ську зону зробили не останньою чергою і через те, що в ній бага­то корму. У цих краях повно вся­кої звірини, тож із полюванням немає проблем.

Загалом в Україні живе до 200 пар орланів. Недавно одно­го такого пораненого птаха не­подалік кордону із Білоруссю пі­дібрали воїни ЗСУ. І зробили те, що завжди чинять при зустрічах із покаліченими представника­ми фауни: передали велета в руки ветеринарів.