Львівські медики врятували немовля, яке народилося вже паралізованим
- 29.01.2025, 09:45
- 1 247
Через вроджену пухлину спинного мозку малюк міг назажди залишитися знерухомленим. Врятували хлопчика від паралічу спеціалісти Дитяча Лікарня Святого Миколая Першого медобʼєднання Львова
:format(webp)/wz.lviv.ua/images/news/_cover/527136/img2031.jpeg)
Про вроджену ваду синочка Юлія Мадзей дізналася, коли ще була вагітною.
На обліку жінка стояла у рідному місті Буськ, і наче все було добре. Однак на 32-му тижні вагітності їй захотілося зробити планове обстеження в обласному центрі.
«Я ніби відчула, що третє УЗД мені треба зробити у Львові. І саме тут лікарі й виявили те, чого, як зізналися, за свою практику ще не бачили. У мого сина ще до народження почала рости кіста, тобто пухлина, у спинному мозку», — розповіла Юлія.
Опісля був Київ і внутрішньоутробне МРТ дитини, яке підтвердило підозри львівських лікарів. На пологи жінку з патологією плода скерували до Львова — у Лікарню Святого Миколая.
Тут і народився синочок Юлії - Іванко. Малюк геть не міг поворухнути ані ручками, ані ніжками. Все його тіло нижче шиї було паралізоване. Відразу після народження Іванка забрали до реанімації новонароджених, а звідти — до нейрохірургічного відділення.
«На другу добу життя пацієнта ми виконали МРТ і чітко побачили: це — інтрамедулярна кіста шийно-грудного відділу. Тобто новоутвір ще внутрішньоутробно розрісся просто посеред спинного мозку дитини та буквально почав його розчавлювати. Це і призвело до того, що Іван не міг рухати кінцівками, адже спинний мозок відповідає за наші рухи та чутливість», — пояснив Тарас Микитин, завідувач нейрохірургічного відділення Лікарні Святого Миколая.
Оперувати малюка взялися вже на 6-ту добу його життя. На момент втручання розмір кісти становив 4×2,5 см. Тим часом діаметр каналу спинного мозку — місця, де і утворилася пухлина, — лише 0,5 см. Спершу нейрохірурги виконали розріз на спині Івана та визначили, де саме кіста, а потім під контролем нейрофізіологів розсікли частину спинного мозку та видалили новоутвір.
Операція тривала 3 години і минула успішно. Вже на наступний день після втручання з крихітним пацієнтом почали займатися фізичні терапевти. Зараз малюк Іванко рухає ручками і ніжками, як усі немовлята.