Передплата 2025 «Добра кухня»

Екстремальні погодні умови завдали світу збитків на понад 2 трильйони доларів: деталі

  • 11.11.2024, 19:45
  • 751

Екстремальні погодні явища, пов’язані зі зміною клімату, завдали світовій економіці збитків на понад $ 2 трильйони за останнє десятиліття. Найбільше постраждали США.

Наслідки повені у Валенсії. Фото АР
Наслідки повені у Валенсії. Фото АР

Про це йдеться у звіті ООН щодо зміни клімату COP29 в Азербайджані.

Оцінки збитків у звіті Oxera для Міжнародної торгової палати за 2014—2023 роки приблизно дорівнюють показникам глобальної фінансової кризи 2008 року. Генеральний секретар Міжнародної торгової палати Джон Дентон заявив, що вплив зміни клімату на економіку «потребує відповіді такої ж швидкої та рішучої».

Дослідники звіту вивчили майже 4 тисячі подій, які сталися протягом десяти років і вплинули на 1,6 мільярда людей. Лише за останні два повних роки звіту глобальні економічні збитки сягнули 451 мільярда доларів. За даними дослідників, це на 19% більше, ніж за попередні вісім років десятиліття.

Найбільших економічних втрат за період від 2014 до 2023 року зазнали США — 934,7 мільярда доларів, за ними в трійці «лідерів» Китай — 267,9 мільярда доларів та Індія — 112 мільярда доларів.

Однак найбільших фінансових збитків на особу зазнала французька частина невеликого острова Сен-Мартен — загалом 5,1 мільйона доларів, середні втрати на одну людину становили 158 886 доларів.

Пуерто-Ріко, яке ще не повністю оговталося від руйнівного урагану Марія у 2017 року, було п’ятим у рейтингу найбільш економічно постраждалих територій на душу населення. США стали десятими у цьому рейтингу.

У звіті також вказали, що країни, які розвиваються, можуть сильно постраждати від окремих екстремальних погодних явищ, які часто завдають економічних збитків, що перевищують річний ВВП країни.

«Дані за останнє десятиліття остаточно показують, що зміна клімату не є проблемою майбутнього: великі втрати продуктивності через екстремальні погодні явища відчуваються тут і зараз у сучасній економіці», — заявив Дентон.

Він також наголосив на тому, що сьогоднішня конференція ООН зі зміни клімату у Баку не може бути, як деякі припускають, «перехідною» — необхідні «результати, здатні прискорити кліматичні дії, відповідно до безпосередніх економічних ризиків».

«Це має початися з комплексного пакету для прискорення розгортання фінансування, щоб усі країни могли без подальших зволікань перейти до низьковуглецевого та стійкого до клімату розвитку», — пояснив він.