Передплата 2025 «Добра кухня»

Кумкають і думають про продовження роду

Хто цими днями бував у лісі, біля водойм і сусідніх з ними доріг, бачив полчища жаб, які мігрують до найближчих потічків, річок, озер. Іноді важко пройти — стільки їх повзає під ногами. Жаби навіть не зважають на потоки транспорту, потрапляють під колеса. А все заради однієї високої мети — продовжити свій рід

Сімейна пара жаб прямує до ставка, де дасть життя новому потомству. Самка несе самця на собі… Фото автора
Сімейна пара жаб прямує до ставка, де дасть життя новому потомству. Самка несе самця на собі… Фото автора

Із настанням тепла земно­водні квапляться відкласти ікру. Роблять це на мілині, коли вода під сонячними променями до­бре прогріється. За сприятливих умов через якихось десять днів із желеподібної жаб‘ячої ікри, яка нагадує грона винограду, вилуплюються схожі на малень­ких рибок пуголовки. У них од­ночасно є і ноги, і хвостик, який з часом відпадає. Тоді мініатюрні жабки розпочинають самостійне життя, а їхні родичі повертають­ся на сушу, у місця колишнього побутування.

Утім, є такі види жаб, які не квапляться «додому», а про­довжують доглядати за сво­їм потомством, захищають ікру або пуголовків від ворогів (хижі риби, чаплі, водяні вужі). Дея­кі земноводні воліють плекати своїх малюків на власній спині.