Перший поїзд до Львова прибув «за бабці» Австрії
4 листопада 2024 року працівники залізничного транспорту України святкують своє професійне свято
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/522446/lviv-vokzal.jpg)
4 листопада 1861 року з Відня через Перемишль до залізничного вокзалу Львова прибув перший поїзд на територію сучасної України, що називався «Ярославом». І було це ще «за бабці» Австрії. У нинішньому розумінні «Ярослав» був поїздом міжнародного сполучення. Він з'єднував Відень, Краків, Перемишль та Львів. Тож 4 листопада вважається початком історії залізниць в Україні.
До речі, радянська влада також приділяли особливу увагу вшануванню цього професійного дня і, згідно з постановою, датованою 28 липня 1936-го року, це свято було встановлене на 30-е липня. Через чотири роки — у 1940-му році, Всесоюзний день залізничника був перенесений на першу неділю серпня, а з початку 80-х років був перейменований на «День залізничника».
Після розпаду союзу Днем залізничника і далі залишалася дата — перша неділя серпня. І лише у 2000 році львівські залізничники під керівництвом тодішнього керівника Георгія Кірпи виступили з проханням змінити дату святкування на дату, коли поїзд вперше «за бабці» Австрії заїхав до Львова. Відповідним указом було призначено дату — 4 листопада.
У час війни українські залізничники, попри ризики, виявляють професіоналізм і героїзм. На залізничних станціях працюють справжні майстри своєї справи, які у свята й будні, вдень і вночі забезпечують безперебійне функціонування залізничних артерій.