росії буде корисне будь-яке припинення вогню, — аналітики
- 27.01.2024, 16:20
- 616
російські вимоги щодо українського «нейтралітету» і мораторію на розширення НАТО є одними з головних виправдань вторгнення путіна в Україну, і будь-яка гіпотетична поступка щодо цих вимог означала б серйозний стратегічний і риторичний відступ, на який в рф навряд чи зважиться
/wz.lviv.ua/images/news/_cover/505833/890989.jpg)
російські заклики до українського «нейтралітету» — це вимоги, щоб Україна внесла зміни до своєї Конституції, щоб вилучити зобов’язання щодо набуття членства в НАТО і зобов’язань не вступати до НАТО або Європейського Союзу (ЄС).
Аналітики наголошують, що вимоги щодо такого «нейтрального статусу» є метою десятилітніх зусиль путіна, спрямованих на те, щоб вимагати змін у НАТО, які послабили б Альянс до такої міри, що він був би не в змозі стримувати або перемогти майбутню російську агресію у Східній Європі.
Також у звіті йдеться, що путін навряд чи піде на поступки, оскільки він не відступить від своєї мети контролювати Україну і послабити НАТО, якщо тільки не зазнає рішучої поразки.
У проаналізованих джерелах інформації зазначається, що російські публічні особи можуть імітувати зацікавленість у поступках щодо місця України в західних інституціях, намагаючись спонукати Захід до випереджувальних поступок щодо територіальної цілісності України.
У повідомленнях про відкритість путіна до переговорів через негласні канали немає інформації про готовність росії відмовитися від будь-якої окупованої української території.
Російські офіційні особи продовжують вказувати на те, що максималістські цілі Путіна не виключають анексії Росією окупованих українських територій або додаткових територіальних завоювань в Україні.
В огляді додали, що вступ України до ЄС і НАТО є тривалим процесом, який не стане можливим одразу після будь-якого припинення вогню, досягнутого переговорами, і Росія може спробувати тимчасово вдавати згоду з цими вимогами, щоб якнайшвидше зміцнити контроль над окупованими територіями.
Експерти наголошують, що будь-яке припинення вогню піде на користь рф, надаючи їй час для відновлення і перегрупування для майбутніх наступальних кампаній з тими ж максималістськими цілями і подальшого територіального захоплення в Україні.
Фахівці додають, що «немає жодних підстав вважати, що путін не відмовиться від будь-яких зобов’язань дозволити Україні інтегруватися в західні політичні, економічні та військові інститути, доки російські військові можуть переслідувати свої цілі, щоб не дати Україні це зробити».
Вони зауважили, що путін вже порушив попередні зобов’язання росії не порушувати суверенітет і територіальну цілісність України, зокрема — з Кримом, які оголошували у 1991 і 1994 роках.