Передплата 2025 «Добра кухня»

Україні варто погодитися на «замороження» війни, — ЗМІ

  • 19.12.2023, 15:40
  • 1 116

Навіть деякі із найбільших західних прихильників України зараз говорять про необхідність Україні визнати заморожений конфлікт і оголосити про перемогу

Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ
Фото ілюстративне Генштабу ЗСУ

Журналіст і головний коментатор міжнародних подій видання Гідеон Рахман зазначив, що наразі ситуація різко контрастує з оптимізмом, який був на початку 2023 року. Тоді було сподівання, що Україна піде у наступ навесні та влітку, прорве російські лінії і поставить російський контроль над Кримом під загрозу.

Тоді сподівалися, що це змусить рф до мирних переговорів на прийнятних для України умовах. Йшлося й про перенесення бою у Крим і прискорення падіння путіна.

«Та контрнаступ провалився, і ні яструби, ні голуби так і не побачили свою теорію перемоги на практиці», — зазначив Рахман.

Журналіст пише, що перспективи у 2024 році набагато похмуріші, адже Сили оборони України вже зараз вимушені нормувати боєприпаси. ЄС та США намагаються узгодити нові пакети військової допомоги. Тим часом обіцянка Байдена підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно» змінилася на «стільки, скільки зможемо».

За даними Рахмана, якщо 2023 рік був роком контрнаступу ЗСУ, то 2024 може стати роком, коли росія знову піде в атаку. За найгіршим сценарієм, якщо західна допомога буде припинена, Україна може опинитися у серйозній скруті вже влітку.

Автор зазначив, що новий пакет західної допомоги допоможе стримати росію, якщо вона піде у наступ. Проте, навіть якщо війна зайде у глухий кут у 2024 році, час все ще може бути на боці рф. І Україна, і Росія зазнали втрат, проте населення росії значно переважає у кількості населення України.

Внутрішня політика, передусім президентські вибори в США 2024 року, значною мірою підживлює протест в Америці проти продовження надання допомоги Україні, вважає автор.

«Без переконливої теорії перемоги тиск на Україну з метою змусити її до переговорів з рф зростатиме», — додав Рахман.

Він допускає, що українці могли б піти на угоду (навіть якщо вона передбачатиме територіальні поступки) якби були впевнені, що Росія її дотримуватиметься. Але українські чиновники можуть вказати на безліч угод, які Путін уклав, а потім порушив. Вони вважають, що будь-яке припинення бойових дій буде просто використано Росією як можливість для переозброєння.

Альтернативою формальній угоді між рф та Україною, вважає журналіст, може стати фактичне заморожування конфлікту. За такого сценарію Україна перейшла б до переважно оборонної позиції і стримувала б подальше просування рф. Бойові дії ніколи не припиняться повністю, але вони будуть зменшуватися.

Проміжною ситуацією десь між замороженим конфліктом і формальним мирним договором було б перемир’я. Обидві сторони домовляються лише про припинення бойових дій, не вирішуючи жодних політичних питань, що лежать в основі конфлікту. Взірцем тут буде закінчення Корейської війни і поділ півострова на Північну і Південну Корею. Оскільки як тільки бойові дії у Кореї припинилися, корейці на півдні змогли зосередитися на відновленні своєї економіки і добилися величезного успіху.

Навіть деякі з найпалкіших західних прихильників України зараз говорять про необхідність для Києва визнати заморожений конфлікт і оголосити про перемогу, зазначив Рахман.

Також автор зазначив, що Україна, на відміну від рф, зараз має безпрецедентний рівень міжнародної підтримки та поваги. Вона також заплатила страшну ціну у цій війні. Та її статус незалежної нації з власною гордою культурою та ідентичністю вже ніколи не буде стертий. На великому історичному тлі це перемога, яка дійсно буде мати значення.